Lefkada Vassiliki – wyjazdy windsurfingowe z FunSurf!!!

Zastanawiasz się dokąd wyjechać na windsurfing z rodziną? Lefkada to super pomysł! Jest to doskonałe miejsce na wakacyjny wypoczynek dla tych którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z windsurfingiem, poprawić swoje umiejętności, lub po prostu odpocząć. Wyspa zachwyca wspaniałymi plażami, pysznym jedzeniem i niepowtarzalną atmosferą. W dodatku na miejscu w okresie wakacji będzie możliwość skorzystania z profesjonalnego szkolenia windsurfingowego po polsku.

Lefkada to piękna wyspa na Morzu Jońskim, w zachodniej części Grecji, połączona z lądem długą groblą i mostem. Wyspa ma tylko 35 na 15 km, przeważają tu tereny górzyste, a najwyższy punkt Stavrota (1158 m n.p.m.) leży prawie na jej środku. Na wschodnim wybrzeżu leżą niewielkie miejscowości wypoczynkowe: Ligia, Nikiana, Vassiliki, Perigiali oraz Nidri – największy resort na wyspie, z widokiem na Scorpios, kiedyś własność Aristotelesa Onassisa.

Na południu wyspy znajduje się Vassiliki, urokliwa, spokojna miejscowość uważana za centrum windsurfingu na Lefkadzie. Dzięki występującym tu doskonałym warunkom wiatrowym Vassiliki Bay jest jednym z najlepszych na świecie spotów windsurfingowych. Znajduje się tu ogromna zatoka z płytką i czystą wodą. Plaża jest tu kamienista, dno żwirowe jednak można pływać bez butów. W ścisłym sezonie – lipiec i sierpień statystyki wietrzne są naprawdę imponujące. Wieje wtedy niemal codziennie – od południa do zmierzchu. Vassiliki zawdzięcza to swemu położeniu. W zachodniej częsci zatoki znajduje się góra będąca „fabryką wiatru”. Góra do południa nagrzewa się, a po południu generuje wiatr termiczny (zaczyna wiać ok. godz. 15-tej i stan taki trwa do godz. 19-tej, a czasem dłużej). Po południu, poranny zefirek (on-shore, ok. 2 Bft) w ciągu zaledwie paru minut może wzrosnąć do 6 Bft. Pod wieczór wiatr słabnie tak szybko, jak się zaczął. Jest bezpiecznie, mało osób kąpiących się, z zatoce prawie same deski – w wysokim sezonie dość liczne.
Jest to świetna miejscówka dla osób rozpoczynających swą przygodę z windsurfingiem (spokojna, płaska i płytka woda przed południem) oraz dla bardziej zaawansowanych ( po południu, gdy wiatr staje się silniejszy).
Vassiliki to idealne miejsce na wyjazd wakacyjny dla rodzin z dziećmi, osób aktywnych, jak też ceniących spokój i pragnących poznać kawałek prawdziwej Grecji. Na spocie mieści się dobrze wyposażona baza windsurfingowa Club Vass. W pobliżuznajduje się kilka hoteli oferowanych przez polskie biura podróży: Grand Theoni 4*, Grand Nefeli 4*, Enodia 4*, Vassiliki Bay 3*. Nie brakuje też apartamentów do wynajęcia. W miasteczku są tawerny, bary i kawiarnie. Vassiliki to bardzo urokliwa i klimatyczna miejscowość.
Co warto zobaczyć na Lefkadzie?
Poza rewelacyjnymi warunkami do uprawiania windsurfingu Lefkada oferuje wiele atrakcji. Wyspa słynie z malowniczych krajobrazów i przepięknych plaż, z których szczególnie polecana jest plaża Porto Katsiki, uważana za najpiękniejszą na Lefkdzie. Czy tak faktycznie jest? Warto sprawdzić! Równie piękne są plaże Agiofili czy Egremni. Zwiedzając Lefkadę nie można nie zwiedzić stolicy wyspy – Lefkady, pełnej kolorowych arkad i bardzo wąskich uliczek. Trzeba zobaczyć Agia Mavra i klasztor Fanermoni i zajrzeć też do starej wioski Agios Nikias z klimatycznymi uliczkami i sklepikami. Jedną z głównych atrakcji na Lefkadzie jest Lefkatas – skalisty przylądek z piękną latarnią, skąd można podziwiać niesamowite widoki. Wg legendy tu odebrała sobie życie Safona, skacząc z 30-metrowego klifu. Niezwykłym miejscem są też wodospady Ronies, do których prowadzi krótki ale przepiękny wąwóz. Warto też wybrać się na rejs połączony ze zwiedzaniem małych wysepek wokół Lefkady: Meganisi, Kastri Sparti czy niedawno udostępnioną dla turystów Skorpios.

Oferujemy do wyboru 2 hotele położone w miejscowości Vassiliki. Pierwszy to Grand Nefeli 4*,położony na samym spocie, tuż przy bazie Club Vass. Drugi to Grand Theoni 4*, oddalony od bazy o ok. 600 m.
Serdecznie zapraszamy. Więcej informacji: travel@funsurf.pl, tel: 814 415 416.

Wróć