WYSPA SAMOS WYJAZDY WINDSURFINGOWE Z FUNSURF

Samos – idealne miejsce na wakacje z windsurfingiem!

Samos – uważana za jedną z najładniejszych greckich wysp jest jednym z najlepszych miejsc na windsurfing w Europie. Pomimo tego, że wyspa jest niewielka – jedyne 44 km długości i 19 km szerokości, Samos jest doskonałym kierunkiem wakacyjnym dla miłośników windsurfingu, ale też osób towarzyszących, a nie pływających. Nieregularne wybrzeże sprawia, że wyspa może poszczycić się wieloma plażami, z których część dostępna jest wyłącznie od strony morskiej. Jest to doskonałe miejsce dla osób ceniących spokój, przyrodę oraz prawdziwą grecką atmosferę.

Główny spot windsurfingowy znajduje się w miejscowości Kokkari położonej na północnym wybrzeżu Samos. Miejsce to polecane jest na windsurfing na każdym poziomie zaawansowania – od początkujących do zaawansowanych windsurferów. Pomimo tego w sezonie, w dni z mocnym wiatrem warunki dla osób zupełnie początkujących mogą być zbyt trudne.

Najlepszy czas na windsurfing na Samos pod względem wiatru to miesiące od czerwca do września. W tym czasie wieje tu głównie Meltemi, po południu wzmacniany wiatrem termicznym. Dobre warunki wietrzne występuję też w maju i październiku. Latem temperatura powietrza waha się w granicach do 30°C, temperatura wody z kolei od 19 do 25°C. Pianka w tym czasie nie jest potrzebna, lycra czy szorty wystarczą.

Generalnie wiatr rano jest słabszy. Wtedy też prowadzone są kursy dla początkujących oraz dla dzieci. Później, gdy siła wiatru wzrasta warunki na wodzie sprzyjają bardziej doświadczonym windsurferom. W zatoce woda jest lekko zafalowana, a przy słabym wietrze raczej płaska. Na zewnątrz zatoki podczas silnego wiatru występują fale osiągające nawet 2 m wysokości.

W Kokkari, kilka minut spacerem od centrum znajduje się szkółka windsurfingowa Samos Windsurfing oferująca szeroki wachlarz usług windsurfingowych – kursy, lekcje indywidualne, wypożyczenie sprzętu, supy, rowery itp. Można też skorzystać tu z leżaków i prysznica. Jest też niewielki plac zabaw dla dzieci.

Poza windsurfingiem Samos oferuje wiele innych atrakcji. Jest to bardzo dobre miejsce na wspinaczkę trekking czy rowery. Góry, gaje oliwne i winnice tworzą tu przepiękne krajobrazy, których na wyspie nie brakuje. Jest tu też sporo atrakcji dla miłośników historii i kultury starożytnej – zabytki, ruiny oraz muzea z pozostałościami z dawnych czasów.

Poza windsurfingiem Samos jest też doskonałym miejscem na trekking, wspinaczkę czy rowery. Nie można nie wspomnieć o pięknych krajobrazach tworzonych tworzonych przez góry, gaje oliwne oraz winnice, których na Samos nie brakuje. Miłośnicy historii i kultury starożytnej znajdą tu liczne zabytki ruiny i muzea z pozostałościami z tamtych czasów. Samos jest niezwykle różnorodną i atrakcyjną turystycznie wyspą a jej mieszkańcy bardzo gościnni i otwarci dla turystów. Dlatego jest to doskonałe miejsce na połączenie wakacji w spokojnym, urokliwym miejscu z uprawianiem windsurfingu.

Zakwaterowanie podczas wyjazdu w dobrej klasy hotelu Arion 4* położonym w pobliżu bazy i spotu. Zapraszamy na Samos!

Wróć