SPOT KITE 150 m OD HOTELU
SPOT WIND 150 m OD HOTELU
SPOT WING 150 m OD HOTELU

Akwen

Spot w Soma Bay oferuje doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu na każdym poziomie zaawansowania. Osoby początkujące, które kochają płytką wodę w Chałupach, w Soma Bay znajdą równie przyjazną przestrzeń. Tuż obok bazy znajduje się mała zatoka z wodą do kolan, gdzie można się rozpływać lub szkolić na pierwszym etapie windsurfingowego wtajemniczenia. To tam osoby początkujących i dzieci będą miały znakomity „plac zabaw”, by osiągnąć bardzo szybki progres. Osoby, które nie przepadają za wchodzeniem na deskę z głębokiej wody, poczują się tutaj bezpiecznie i będą w stanie bardzo szybko podnosić swoje windsurfingowe umiejętności.
Oczywiście średniozaawansowani i zaawansowani, również znajdą swoją wymarzoną przestrzeń, z płaską i lazurową wodą. Woda na spocie dla średniozaawansowanych i zaawansowanych, woda jest już głęboka, ale jej głębokość to tylko kilka metrów, zaś przejrzystość wody jest tak wysoka, że płynąc można obserwować dno zatoki. Woda jest płaska, oddzielona od otwartego morza mielizną, a wiatr wieje ukośnie do brzegu co uniemożliwia dryfowanie na otwarty akwen. Akwen z jednej strony ogranicza mielizna, a z drugiej molo, które jest znakomitym punktem odniesienia. Nie zdarza się zbyt często, by kogoś „zwiewało na molo”, ale gdyby tak się działo to zapewniamy, że bardzo sprawnie działa rescue – wystarczy zamachać rękami i natychmiast podpływa do nas motorówka, gotowa do wszelkiej pomocy.
Dla zaawansowanych, po wypłynięciu na otwarte morze czeka niewielka falka – przy dużym wietrze nawet do 1,5 m wysokości, która idealnie nadaje się do skoków. Windsurfingowy spot przy bazie Surf Motion, przez wielu uważany jest za jeden z najlepszych w Egipcie i zdecydowanie podzielamy tę opinię. Naszym zdaniem, może również śmiało konkurować z wieloma najlepszymi spotami windsurfingowymi i kitesurfingowymi na świecie.

Spot znajduje się ok. 100 m od hotelu gdzie będziecie zakwaterowani.  Spot jest miejscem typowo surferskim, z  super klimatem i znakomitą przyjazną atmosferą!  Jeśli  będziecie chcieli się zrelaksować, poopalać się lub po prostu odpocząć to zawsze znajdziecie miejsce na leżaku, bez wstawania o 5:00 rano.  I co ważne, zdecydowanie nie ma konieczności rozstawiania parawanu, by zająć miejsce na spocie, czy nad zatoką :).

Spot w Soma Bay, przy bazie Surf Motion (znajdujący się 100 m od hotelu Palm Royale) oferuje doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu na każdym poziomie umiejętności, jest to spot polecany dla osób zaczynających swoją przygodę z kitesurfingiem, jak i osób doskonalących swoje umiejętności. Równie chętnie przyjeżdżają tu doświadczeni kitesurferzy, którzy chcą zrobić progres.  Dodatkowym atutem tego spotu jest termiczny wiatr, który w stosunku do prognozy wieje zwykle 2-3 węzły mocniej.
W zatoce gdzie będziemy pływać znajduje się płaska i płytka woda o szmaragdowym 🙂 kolorze, oddzielona od otwartego morza mielizną. Wiatr wieje ukośnie do brzegu co uniemożliwia dryfowanie, a w przypadkach trudniejszych okoliczności 🙂 np. utracona deska, splątanie kitę nie znosi na otwarty akwen. Dodatkowo bardzo szybko i sprawnie działa rescue, do dyspozycji są dwie motorówki – wystarczy podnieść rękę i w kilkanaście sekund motorówka jest do naszej dyspozycji. Istnieje tez opcja dla osób bardziej zaawansowanych – po wypłynięciu na otwarte morze można skorzystać z niewielką falką od kilkunastu centymetrów do nawet 1,5 m wysokości, która doskonale nadaje się do skoków.

Kitesurfingowy spot w Soma Bay na którym będziemy szkolić,  przez wielu uważany jest za jedno z najlepszych miejsc do uprawiania kitesurfingu w Egipcie.

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Surftravel