Fuerteventura – raj dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu!

Fuerteventura – słońce piasek i morze. Tak można ogólnie opisać tę drugą co do wielkości wyspę wysp Kanaryjskich. Jej nazwa oznacza silny wiatr, a skoro mamy wiatr to mamy też doskonałe warunki na windsurfingu i kitesurfingu. Dzięki temu z całego świata ciągną tu rzesze pasjonatow tych sportów. Długie, białe, niekończące się plaże są mega atrakcją dla miłośników opalania i kąpieli, a surowy bezludny krajobraz ceni sobie wielu turystów.

Stała temperatura na poziomie ok. 22°C stwarza doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych przez cały rok, a także sprawia, że jest to doskonały kierunek wakacyjny dla rodzin z dziećmi. Szerokie niekończące się plaże z białym piaskiem są bezpieczne dla najmłodszych a także idealne dla osób ceniących spokój. Wg wielu opinii są tu najpiękniejsze plaże na całym archipelagu Wysp Kanaryjskch. Poza plażami charakterystyczne dla Ferteventury są wielokolorowe wzniesienia. Są one szczególnie piękne podczas wschodów i zachodów słońca. M. in przez to wyspa nazywana jest przez mieszkańców wyspą światła. Niektórzy też nazywają Fuerteventurę wyspą wiatraków.

Położenie:
Fuerteventura jest drugą co do wielkości wyspą Archipelagu Kanaryjskiego położona jest na Oceanie Atlantyckim. Od wybrzeża Fuerty do wybrzeża afrykańskiego jest tylko 100 km. I właśnie bliskiemu położeniu względem Afryki wyspa zawdzięcza zjawiskowe plaże. Prosto z Sahary nawiewany jest piasek. Za najsłynniejszą plażę uważa się Playa de Sotavento na Półwyspie Jandia doskonale znaną w środowisku kite- i windsurfingowym. Znajduje się tu szkoła kite i windsurfingu – Rene Egli. Plaża Sotavento o długości 5 km i szerkokości kilkuset metrów jest wizytówką Fuerteventury i rajem dla miłośników wind i kite. Panują tu unikalne warunki to uprawiania tych sportów i dlatego też tutaj organizowane są mistrzostwa świata w tych dyscyplinach.

Spot i baza wind i kitesurfingowa:
Baza René Egli znajduje się wewnątrz dyszy wiatrowej na plaży Sotavento. Optymalne warunki geograficzne umożliwiają północno-wschodnim wiatrom maksymalne przyspieszenie między grzbietami gór.  Baza kajtowa znajduje się w ogrodzie hotelu Melia Gorriones, a baza windsurfingowa- 200 m od hotelu.

Hotele i miejcsowości turystyczne:
Przy Playa Barca będącej częścią plaży Sotavento obok bazy Pro Center Rene Egli położony jest hotel 
Melia Gorriones 4*. Hotel, ze względu na swe położenie popularny jest wśród kite- i windsurfingowców. Poza tym jest idealnym miejscem dla spragnionych spokoju i relaksu w hotleu o bardzo dobrym standardzie. Jest to duży przestronny hotel, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, z basenami, spa, miłą i profesjonalną obsługą, dobrym jedzeniem, codziennymi animacjami oraz szeroką ofertą sportową – gimnastyka, aerobik, tenis i wiele innych. Hotel Melia Gorriones położony jest ok. 3 km od popularnej miesjcowości wypoczynkowej Costa Calma. Znajdują się tu restauracje, bary, centra handlowe. Miejsce to oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. W Costa Calma mieści się wiele hoteli o różnym standardzie. Znajduje się tu kilka 3* hoteli dla mniej wymagających jak np. Club Drago Park, Sbh Monica Beach, jak i wiele hoteli o wyższym standardzie – Sotavento Beach Club, Taro Beach, R2 Rio Calma, Costa Calma Beach Resort, jak również hotele dla bardziej wymagających klientów- np. R2 Pajara Beach i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystkie są czyste i dobrze utrzymane z miłą obsługą i dobrym jedzeniem. W związku z bliskim położeniem od bazy Pro Center Rene Egli wielu wind- i kitesurferów korzysta z bazy noclegowej w Costa Calma.

Doskonałe miejsce do uprawiania kite- i windsurfingu znajduje się również na północy wyspy w Corralejo. Jest to duża i znana wśród turystów miejscowość wypoczynkowa z promenadą, barami i tawernami oraz bogatą bazą hotelową. Ściągają tu zarówno ludzie młodzi lubiący zabawę, kite i windsurferzy jak też rodziny z dziećmi, dla których atrakcją jest m. in. Park Wodny Baku. W pobliżu znajduje się plaża z rozległymi wydmami, będącymi częścią parku narodowego. Poza Costa Calma i Corralejo znanymi ośrodkami wypoczynkowymi na Fuerteventurze są położony na południu wyspy duży kurort Morro Jable oraz położona w pobliżu lotniska Caleta de Fuste z ładną bezpieczną plażą w zatoce, z improtowanym piaskiem, bez porywistych wiatrów idealna dla rodzin z małymi dziećmi.

Atrakcje:
Podczas pobytu na Fuerteventurze można wiele zobaczyć. Najbardziej znaną atrakcją są wydmy w Corralejo będące częścią Parku Narodowego. Wartym odwiedzenia miejscem jest stolica wyspy – Puerto del Rosario, gdzie głównymi punktami zwiedzania jest Muzeum Ekologii, muzeum z pamiątkami po najbardziej znanym pisarzu Miguel de Unamuno oraz kościół Iglesia del Rosario. Innym wartym zobaczenia muzeum jest położone niedaleko Caleta de Fuste Muzeum Soli, gdzie można zobaczyć jak zbierana, przetwarzana i oddzielana jest sól z wody oceanicznej. Kolejnym muzeum jest muzeum archeologiczne i etnograficzne w pięknej miejscowości Betancuria, gdzie m in. można dowiedzieć się sporo o kulturze mieszkańców Fuerteventury. Poza granicą Betancurii położona jest kozia farma, gdzie warto przyjechać choćby po to by skosztować serów, z których słynie wyspa oraz lokolanego rumu z miodu palmowego. Fuerta znana jest też z produkcji aloesu. Można zobaczyć muzeum Aloe Vera, czy też plantację aloesu w Tiscamanita, gdzie kwitnie endemiczny gatunek aloesu, który występuje jeszcze na Wyspach Zielonego przylądka. Poza tym na wyspie znajduje się wiele punktów widokowych zlokalizowanych w różnych częściach wyspy, skąd można podziwiać przepiękne krajobrazy. Będąc na Fuerteventurze możemy udać się promem także na sąsiednią Lanzarote czy Lobos.

Oferta:
Proponujemy bogatą ofertę wyjazdów na Fuerteventurę praktycznie przez cały rok. Nasze propozycje na pobyty w hotelu Melia Gorriones albo hotele zlokalizowane w Costa Calma ( Royal Suite, Sotavento Beach, R2 Rio Calma, Monica Beach, Taro Beach i inne) obejmują wyloty z różnych miast ( WAW, KTW, POZ, GDN, WRO) na pobyty 7 i 14-dniowe. W wysokim sezonie samoloty czarterowe na Fuertę latają parę razy w tygodniu, co daje nam opcje na wypoczynek: 4, 5, 7, 8, 11, 14, 15 lub 18 dniowy.
Poza bogatą ofertą wyjazdów indywidualnych, organizujemy też wyjazdy grupowe z opcją szkolnia
z naszymi instruktorami windsurfingu i kitesurfingu FunSurf. 

Po szczegóły ofert dzwońcie 814 415 416 lub piszcie: travel@funsurf.pl

Wróć