EGIPT-MARSA-ALAM-HAMATA-wyjazdy-kitesurfingowe-z-FunSurf-SurfTravel

REGION MARSA ALAM – HAMATA

Hamata to miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Czerwonym, w południowo-wschodniej części Egiptu, ok. 420 km na południe od Hurghady i ok. 120 km na południe od Marsa Alam. Hamata słynie z rezerwatu mangrowców, dziewiczych raf koralowych oraz z fantastycznych warunków do uprawiania kitesurfingu. Rafy koralowe przyciągają tu turystów z całego świata. Są one częścią Parku Narodowego Waadi Gamal i są jedne z najbardziej fascynujących tras podwodnych Morza Czerwonego. Tutejsze plaże uważane są za najładniejsze w Egipcie i zdecydowanie nie ma w tym przesady. Cały region Marsa Alam polecany jest dla osób preferujących spokojny wypoczynek. Nie znajdziemy tu tłumów turystów, a wszelkie atrakcje znajdują się w dobrze wyposażonych kompleksach hotelowych. Największe i najbardziej znane miejscowości to: ciągle rozwijające się Marsa Alam – położona w przepięknej scenerii oraz Port Ghalib – luksusowy port jachtowy z eleganckimi hotelami, El Quseir – najstarsza wioska turystyczna w regionie, gdzie można znaleźć tradycyjne wyroby egipskie oraz Hamata – słynąca z doskonałych warunków na kitesurfing i do nurkowania. Tutejszą rafę koralową możemy porównać do australijskiej. Jest tu ogromny system raf i atoli, który posiada ok. 10 znanych miejsc nurkowych i wiele innych jeszcze nieodkrytych. Na innych okolicznych rafach można zanurkować z rekinami rafowymi, szarymi, czy też spotkać ośmiornice.

Atrakcje

LUXOR – miasto położone nad Nilem w południowej części Egiptu. Luksor wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W czasach starożytnych istniały tu Teby – jeden z głównych ośrodków kulturalnych, przez dłuższy czas siedziba władców Egiptu. Do najważniejszych zabytków tego miesjcsca zalicza się: ruiny świątyń w Karnaku oraz w Luksorze, Doliną Królów oraz pochodzące z czasów starożytncyh krypty i posągi. Świątynia Luksorska – ogromna budowla poświęcona starożytnemu bogowi Amonowi, z zachowanimi licznymi posągami bogów oraz faraona Ramzesa II. Świątynia połączona jest Aleją Sfinksów ze świątynią w Karnaku – miejscowości wchodzącej w skład miejskiego Luksoru. W świątyniach znajduje się ogromna ilość kolumn i posągów  bóstw oraz faraonów mających swój udział w powstaniu kompleksu. Dolina Królów i Dolina Królowych – to dwie słynne nekropolie pełne grobowców władców egipskich, m.in. Tutanchamona, Amenchotepa II, Ramzesa III i Ramzesa VI. Niestety nie wszystkie grobowce są otwarte dla zwiedzających. Luksor to też nowoczesne i dobrze utrzymane miasto, gdzie ślady przeszłości spotyka się na każdym kroku.

HURGHADA – Ghardaga, dawna osada rybacka, jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych. W niewielkim centrum miasta znajdują się bazary i meczety. W głębi lądu leżą Góry Pustynne.

PARK NARODOWY WADI EL-HAMATA– wyprawa na przepiękne wyspy Qualaan położone na południu parku połączone z możliwością snurkowania.

W regionie Hamaty orgaizowane są wycieczki jeepami czy quadami na pustynię połączone z wizytą w wiosce Beduinów i możliwością spróbowania tutejszej kuchni oraz jazdą na wielbłądach.

Bardzo popularne są też różnego rodzaju rejsy np. łodziami ze szklanym dnem umożliwiającej podgląd niezwykłego życia wodnego, często połączone ze snurkowaniem czy pływaniem z delfinami.

Akwen

Hamata to popularny spot kitesurfingowy z ogromną laguną z płaską i płytką wodą oraz gwarantowanym wiatrem. Jest to doskonałe miejsce na kitesurfing na każdym poziomie zaawansowania – dla początkujących, zaawansowanych. można również wybrać się na kite wyprawy, na pobliskie wyspy. Doskonałe warunki na kitesurfing panują tu przez okrągły rok. W lagunie nie ma raf, skał, czy muszli, a woda jest krystalicznie czysta. Jest ona na tyle rozległa, że na wodzie nie czuć tłoku. Uważana jest za jedną z największych lagun w Egipcie i otoczona jest przez krajobrazowy park narodowy. Na spocie znajduje się doskonale wyposażona baza Kite Village Hamata oferująca szkolenia i lekcje kitesurfingowe na każdym poziomie zaawansowania. Istnieje tu też możliwość przechowania własnego sprzętu, skorzystania z toalety, pryszniców. Po pływaniu można odpocząć w barze serwującym świeże owoce morza czy skorzystać z leczniczego masażu na plaży. Baza oferuje również transfery do najbliżej położonych hoteli w regionie. Ok. 7 km od spotu mieści się dobrej klasy hotel Wadi Lahmy Azur Resort 4* z bogatą ofertą sportowo-rekreacyjną, zapewniający wyśmienity wypoczynek w pięknym otoczeniu z dala od zatłoczonych kurortów.

Bazy w pobliżu:

Kite Village Hamata

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

  • jungmob_logo
  • vans-navy

Opinie o naszej szkole

Promocje