Bonair_mapka_FunSurf

BONAIRE

Windsurferzy najbardziej cenią sobie  jezioro Lac Cai i zatokę Lac Bay. Jest to miejsce, gdzie są bardzo dobre warunki do uprawiania windsurfingu, a wyjątkowości temu miejscu nadaje niesamowity niebiesko-zielony kolor wody, oślepiający swoim blaskiem.
Windsurferzy najczęściej zakwaterowanie znajdują w bardzo dobrym (jak przystało na Karaiby) hotelu Sorobon Beach Resort. Ośrodek to około 30 domków o wysokim standardzie, z których można podziwiać przepiękne widoki. Posiada on własną plażę, na której można wypocząć również w zacienionym miejscu. Pokoje są komfortowo i nowocześnie urządzone, niektóre z elementami w stylu rustykalnym. Obok samego hotelu znajdują się bazy windsurfingowe – Jibe City oraz Bonaire Windsurf Place oraz stacja nurkowa Wannadive Bonaire.
Średnia temperatura to ok. 30° C przy względnej wilgotności 75%. Temperatura wody jest bardzo zbliżona do powietrza i zazwyczaj wynosi ok. 28° C. Na wyspie panuje klimat podrównikowy, na północy wilgotny, a na południu suchy.
Wiatr na Bonaire jest dość stabilny przez cały rok, ale najwięcej dni z mocnym wiatrem odnotowuje się od maja do lipca; statystycznie najniższy sezon wiatrowy to okres: październik-listopad.

Akwen

Spot Lac Bay charakteryzuje się ciepłą i płytką (do pasa) wodą, białym piaskiem, bez kamieni oraz stałym wiatrem on-shore. Nie ma tam ani niebezpiecznych prądów, ani żadnych przeszkód, które uniemożliwiałyby bezpieczne pływanie zarówno dorosłym jak i dzieciom. Płytka i płaska woda ułatwia naukę i doskonalenie tricków freestylowych.
Spot dla osób o róznym poziomie umiejętności.
Nieopodal znajduje się inny spot – Lac Cai, jest trudniejszy, polecany osobom raczej dobrze pływającym.
Centra windsurfingowe: Jibe City oraz Bonaire Windsurf Place znajdują się na wschodnim wybrzeżu Bonaire w rezerwacie przyrody o nazwie Lac. Lac jest częścią Parku Narodowego Bonaire i największej laguny Antyli Holanderskich (700 ha). Lac ograniczone jest rafą i bujnymi lasami namorzynowymi, posiada dwa półwyspy: Cai i Sorobon.

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

  • jungmob_logo
  • vans-navy
Promocje