TEOS-TURCJA-WYJAZDY-WINDSURFINGOWE-Z-FUNSURF-SURFTRAVEL

TEOS

Teos jest jednym z 12 jońskich starożytnych miast położonych na południe od miasta Sigacik w dzielnicy Seferihisar.
Centrum windsurfingowe znajduje się w osłoniętej zatoce, tuż obok hotelu  Club Resort Atlantis.

W 2009 roku, Seferihisar jako pierwsze tureckie miasto zostało członkiem organizacji Cittaslow, podkreślając chęć promowania zrównoważonej turystyki w tym regionie. Cittaslow jest organizacją założoną we Włoszech, która zos tała zainspirowana ruchem Slow Food, który jest częścią szerszego trendu kulturowego. Cele Cittaslow obejmują poprawę jakości życia w mieście poprzez spowolnienie tempa w sensie ogólnym. Siedem głównych punktów, które muszą być przestrzegane przez członków musi opierać się na to środowisko, polityce, infrastrukturze, rozwju miast, promocji produktów lokalnych, gościnności, ogólnym zrozumieniu i znaczeniu krajobrazu. Chodzi również o szersze wsparcie różnorodności kulturowej i specyficznych walorów miasta i jego okolic.
W Sigacik można odwiedzić stary zamek, a w każdą niedzielę odbywa się targ, gdzie m ożna skosztować lokalego, domowego jedzenia lub kupić ręcznie robioną biżuterię i inne wyroby rękodzielnicze.
Ponadto, można odkryć pięknie odrestaurowane domy przy starożytnych ulicach. Z wysoko położonego zamku rozciąga się niesamowity widok na stary port, gdzie można znaleźć wiele ciekawych barów i doskonałych restauracji rybnych. Dla fanów łodzi jest nowa marina,a Ci którzy interesują się archeologią mogą odwiedzić świątynię Dyonisus lub teatr Odeion.

Akwen

Spot jest usytuowany w 500 metrowej zatoce z połyskującą turkusową wodą. Na północy zatoka otwiera się na morze.
Stały wiatr, który wieje z lewej strony (sideshore) w lecie, i płaska woda w małej zatoczce stwarza idealne warunki dla windsurferów, zarówno tych początkujących, jak też tych którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

WIATR I FALE
Od połowy maja do końca września, dobrze znane „Meltemi” wieje z północy. Zwykle wiatr jest umiarkowany rano i wzrasta w ciągu dnia. Wiosną i jesienią dominującym wiatr wieje z południa.  „Lodos” wieje z prawej strony
(sideshore). W tym czasie, małe falki rozbijają się w wielkiej zatoki. Nawet w dni z silnym wiatrem, początkujących i średniozaawansowanych mogą cieszyć umiarkowanymi warunkami w godzinach porannych i popołudniowych.

BAZA
Water Sports ve Teos windsurfing znajduje się w małej osłoniętej zatoce tuż obok  Club Resort Atlantis w Sigacik (Aksum Beach). Centrum jest osłonięte przed wiatrem i oferuje mnóstwo przestrzeni. Prysznice, przebieralnie i toalety są na miejscu. Akcesoria takie jak lycry, t-shirty i trapezy można kupić w butiku należącym do centrum. Komfortowy bar na plaży, który oferuje przekąski i napoje, gdy masz ochotę na przerwę między sesjami.

DZIECI
Teos jest również doskonałym miejscem dla dzieci do nauki windsurfingu. W osłoniętej zatoce z małym obszarem bocznego wiatru wiejącego w kierunku plaży, dzieci mogą ćwiczyć bez obawy, że wypłyną za daleko. W godzinach
porannych na ogół wiatry są słabsze i dlatego świetnie nadają się nawet dla najmniejszych dzieci.

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

  • jungmob_logo
  • vans-navy

Opinie o naszej szkole

Promocje