• Biuro czynne
poniedziałek-piątek 9:00-17:00
  • Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Mykonos

Mykonos

Mykonos- pełna życia, luksusu i uroku wyspa zwana Małą Wenecją, na Cykladach na Morzu Egejskim. Miejsce, które uwielbiają celebryci i imprezowicze, plaże, które podziwiają turyści, Grecja w wydaniu, jakie czaruje wszystkich! Kosmopolityczne, modne, przyciągające – oto Mykonos.

Wyspa, która nie śpi
Niezwykle malownicza za dnia i prawdziwe Party Island nocą. Mykonos potrafi oczarować zarówno na długo przed zachodem słońca, jak i po zapadnięciu zmroku, różnymi sposobami. Niewielka, tętniąca życiem wyspa, którą nazywa się „grecką Ibizą”, jest spełnieniem marzeń tych, którzy chcą przeżyć wakacje na niekończącej się zabawie. „Poranna kawa” wypita w południe nie jest tutaj niczym dziwnym. Modne kluby, ekskluzywne bary, liczne restauracje i tawerny przyciągają prawdziwe tłumy imprezowiczów z całego świata.

Najpiękniejsze plaże Mykonos
Mykonos to nie tylko zabytkowe miasteczka i tętniące życiem lokale, ale również plaże, których na wyspie nie brakuje. Warto odwiedzić Agios Sostis Beach – niewielką, kameralną, niezwykle urokliwą plażę w północnej części. Miłośników plażowania przyciąga Platis Gialos – zdecydowanie bardziej zatłoczona, ale też lepiej przygotowana dla turystów. Miejsce to wyróżnia się złotym piaskiem, turkusową wodą i urozmaiconą infrastrukturą z hotelami, restauracjami i barami. 

Ano Mera – odwiedziny tradycyjnej wioski
To urokliwa wioska, która przyciąga tradycyjną, cykladzką architekturą. Charakterystyczną budowlą w miejscowości Ano Mera jest kościół Panagia Tourliani. Nie zachwyca śnieżnobiałym kolorem (jak w przypadku Panagia Paraportiani), ale uwagę przykuwają czerwona kopuła oraz marmurowe fontanny przed świątynią. Najcenniejszą częścią klasztoru jest imponująca ikona, przedstawiająca apostołów, wykonana przez florenckich artystów. 

Chora – luksus i tradycja
To główne miasto Mykonos, niezwykle urokliwe, tętniące życiem, zabudowane niewielkimi, bielonymi domkami. Spacerując po miasteczku, czujemy się jak w sieci krętych i wąskich uliczek, pośród których nietrudno się zgubić. Stolica tętni życiem niemal przez całą dobę. Od wschodu do zachodu słońca można bawić się w klubach przy muzyce przygotowanej przez najlepszych DJ-ów. Poza charakterystycznymi, białymi domkami, rozpoznawalnym elementem krajobrazu Mykonos są XVI-wieczne wiatraki z krytymi strzechą dachami. 

Delos – święta wyspa Greków
Zaledwie 45-minutowy rejs dzieli Mykonos od „świętej wyspy Greków”. Delos jest najmniejszą wysepką w archipelagu Cyklad (ma niecałe 4 km2 powierzchni) i jednym z najważniejszych miast starożytnej Hellady. To jedyna wyspa na świecie, która jest w całości stanowiskiem archeologicznym. Co warto zobaczyć na miejscu? Między innymi Sanktuarium Apollina oraz Dionizosa, Agorę Kompetialistów czy Taras Lwów. Zwiedzanie Delos to wycieczka w przeszłość, do mitycznego miasta Hellady, czasów Zeusa. W 1990 roku wyspa została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

Kościół Panagia Paraportiani
Kościół uznawany jest za jedno z najcenniejszych dzieł sztuki sakralnej na Cykladach. Panagia Paraportiani, położony w najstarszej dzielnicy Chory, składa się z pięciu odrębnych świątyń poświęconych różnych świętym i połączonych ze sobą na przestrzeni wieków. Budowa kościoła rozpoczęła się w 1425 roku i trwała do wieku XVII wieku. Obecnie tylko jedna z kaplic jest otwarta dla zwiedzających. Biała świątynia najpiękniej prezentuje się na tle zachodzącego słońca. To podobno jedno z najchętniej fotografowanych budowli na wyspie. 

Mykonos

Windsurfing Mykonos - Kalafati Beach

Na jednej z najpiękniejszych plaż na Mykonos (zwanej Wyspą Wiatrów)- Kalafati od maja do października wieje pewny i stabily wiatr często przekraczający 6 Bft.  W samym sercu tego wietrznego miejsca znajduje się Windsurfing Center Mykonos pod wodzą  Pezi Huber'a. Baza znajduje się w otwartej zatoce o szerokości około 600 metrów z piaszczystą plażą, położoną na dnie pagórkowatego krajobrazu.

Ta piękna lokalizacja oferuje niesamowitą gamę możliwości; olśniewający turkus i lazur Morza Śródziemnegom wspaniałe plaże, biało-niebieskie domy oraz świetne warunki do uprawiania windsurfingu. Na terenie bazy Pezi Huber, chronionej przed wiatrem przez wzgórza, początkujący mogą zdobyć swoje pierwsze doświadczenia z windsurfingu i podnieść poziom swoich umiejętności. Średnio zaawansowani i eksperci mogą dzielić się swoimi umiejętnościami lub po prostu wybrać się na przejażdżkę po płaskich, wzburzonych wodach, a nawet wykonać sztuczki powietrzne na małych falach przed Wioską Rybaków.

Zatoka Kalaftis jako jedyna plaża oznaczona Błękitną Flagą na wyspie, jest idealna do pływania. Przed centrum jest cień roślinności na skraju plaży i leżaki, z których goście centrum mogąkorzystać bezpłatnie. Na końcu plaży znajduje się znana lokalnie restauracja i bar plażowy. Płaska woda jest odpowiednia dla wszystkich poziomów od początkującego do slalomu i freestyle z wiatrem z lewej strony. Występuje lekki wiatr, ale nie ma fal. Spot oferuje idealne warunki do swobodnych freeridów i sesji freestyle w nie zatłoczonej przestrzeni. Na miłośników wave'a czeka Ftelia-najlepszy spot wave, z ogromnymi falami od północnego wiatru.
W sklepie Pezi Huber znajdziecie akcesoria i artykuły surfingowe, a także odzież własnej marki „Windsurfing Mykonos” i „Surfer Crossing”.

Bazy w pobliżu:

Pezi Huber

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
Brak ofert wylotu do tego regionu.

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami