• Biuro czynne
poniedziałek-piątek 9:00-17:00
  • Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

Wstecz

Bonaire

Windsurferzy najbardziej cenią sobie pół- jezioro Lac Cai i zatokę Lac Bay. Jest to miejsce, gdzie są bardzo dobre warunki do urpawiania windsurifngu, a wyjątkowości temu miejscu nadaje niesamowity niebiesko-zielony kolor wody, oślepiający swoim blaskiem.
Windsurferzy najczęściej zakwaterowanie znajdują w bardzo dobrym, jak przystało na Karaiby hotelu Sorobon Beach Resort. Ośrodek to około 30 domków o wysokim standardzie, z których można podziwiać przepiękne widoki. Posiada on własną plażę, na której można wypocząć również w zacienionym miejscu. Pokoje są komfortowo i nowocześnie urządzone, niektóre z elementami w stylu rustykalnym. Obok samego hotelu znajdują się bazy windsurfingowe – Jibe City oraz Bonaire Windsurf Place oraz stacja nurkowa Wannadive Bonaire.
Średnia temperatura to ok. 30° C przy względnej wilgotności 75%. Temperatura wody jest bardzo zbliżona do powietrza i zazwyczaj wynosi ok. 28° C. Na wyspie panuje klimat podrównikowy, na północy wilgotny, a na południu suchy.
Wiatr na Bonaire jest dość stabilny przez cały rok, ale najwięcej dni z mocnym wiatrem odnotowuje się od maja do lipca ; statystycznie najniższy sezon wiatrowy to okres: październik-listopad.

Spot Lac Bay charakteryzuje się ciepłą i płytką ( do pasa) wodą, białym piaskiem, bez kamieni oraz stałym wiatrem on-shore. Nie ma tam ani niebezpiecznych prądów ani żadnych przeszkód, które uniemożliwiałyby  bezpieczne pływanie zarówno dorosłym jak i dzieciom. Płytka i płaska woda ułatwia naukę i doskonalenie tricków freestylowych.
Spot dla osób o róznym poziomie umiejętności.
Nieopodal znajduje się inny spot - Lac Cai, jest trudniejszy, polecany osobom raczej dobrze pływającym.
Centra windsurfingowe: Jibe City oraz Bonaire Windsurf Place znajdują się na wschodnim wybrzeżu Bonaire w rezerwacie przyrody o nazwie Lac . Lac jest częścią Parku Narodowego Bonaire i największej laguny Antyli Holanderskich ( 700 ha) . Lac ograniczone jest rafą i bujnymi lasami namorzynowymi. Posiada dwa półwyspy : Cai i Sorobon.


Bazy w pobliżu:

Jibe City

Statystyki wiatrowe


Wyślij rezerwację

Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności Surftravel.pl i wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy w celu przetworzenia zapytania i realizacji zamówienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od Fun Surf w celach marketingowych.

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami