• Biuro czynne
poniedziałek-piątek 9:00-17:00
  • Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Lemnos

Lemnos

Limnos - ósma co do wielkości wyspa grecka położona w północno-wschodniej części Morza Egejskiego, nazywana też wyspą Hefajstosa. Oaza ciszy i spokoju. Masowa turystyka jeszcze tu nie dotarła. Piękne rozległe plaże, ukryte zatoczki, niesamowite krajobrazy oraz grecka gościnność- tak w skrócie można scharakteryzować to miejsce. Idealne na kameralne wakacje bez tłumu i zgiełku w bliskim kontakcie z naturą.

Limnos wciąż zachowała swój autentyczny charakter. Mieszkańcy żyją tu spokojnie, swoim rytmem, zgodnie z tradycją. Jednocześnie są bardzo przyjaźnie nastawieni do przyjezdnych. Dlatego wyspa polecana jest przede wszystkim tym, którzy chcą wypocząć w ciszy, z dala od tłumów. Idealne miejsce na wakacje typu "slow". Znajdziemy tu ponad 200 piaszczystych ogólnodostępnych plaż. Dodatkowo można korzystać z leżaków należących do sąsiadujących barów kupując w nich kawę bądź małą przekąskę czy napój. Limnos słynie także z lokalnych specjałów o doskonałej jakości i wyjątkowym smaku. Należą do nich białe, różowe i czerwone wina, z których najpopularniejszy to słodki Muscat. Do tego lokalne sery z mleka owczego, krowiego czy koziego - najpopularniejsze Melichloro oraz Kathaki. Warto też spróbować lokalnych słodyczy- chałwy, baklawy czy sezamków.

Limnos oferuje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Jest tu wiele miejsc wartych zobaczenia - choćby stolica Myrina, ruiny świątyni Artemidy czy rezerwat Gomati. Wyspa jest również doskonałym kierunkiem dla aktywnych. Panują tu idealne warunki na windsurfing, kitesurfing, surfing, żeglarstwo i nurkowanie. Poza tym popularne są tu wycieczki rowerowe.

MIRINA - stolica Limnos, miasto portowe położone w pięknej zatoce. Główną atrakcją miasta jest położony na wzgórzu bizantyjski zamek - największa forteca Morza Egejskiego. Zamek widoczny jest z każdego miejsca na wyspie. Poza tym warto zobaczyć antyczne ruiny Świątyni Artemidy oraz kościół z widokiem na port i wybrzeże. Centrum życia towarzyskiego miasta stanowi Rzymskie Wybrzeże z plażą, tawernami oraz greckim jedzeniem oraz Tureckie Wybrzeże z portem pełnym kolorowych łódek rybackich. Tu mieszkańcy spotykają się na wspólne biesiadowanie przy kieliszku ouzo.

REZERWAT GOMATI - wydmy znajdujące się w północno-zachodniej części wyspy, nazywane przez mieszkańców wyspy pustynią. Ciągną się na ok. 5 km.

JEZIORO CHORTAROLIMNI - spotkamy tu niezliczoną ilość gatunków ptaków, miejsce chronione programem Natura 2000. Prócz flamingów można tu spotkać pustułki, cietrzewie i wiele innych migrujących ptaków.

KONTOPOULI - jedna z największych wiosek na wyspie. Mieści się tu tradycyjny sklep z ceramiką oraz destylarnia, gdzie można skosztować lokalnych alkoholi: ouzo i raki oraz obejrzeć film o całym procesie produkcyjnym.

KONTIAS - jedna z najładniejszych miejscowości na wyspie z kamiennymi wiatrakami - będącymi wizytówką wyspy. Miejscowość charakteryzuje się oryginalną kamienną zabudową z XIX i XX wieku. Współczesne zabudowania zostały wykonane w takim samym stylu dzięki czemu wioska zachowała niepowtarzalny charakter.
MOUDROS - drugie co do wilekości miasto na wyspie.

PANAGIA KAKAVIOTSSISA - położony na wzgórzu kościół "bez dachu". Można stąd podziwiać przepiękny widok na okolicę.

PRZYLĄDEK FARAKLO - skupisko wulkanicznych tworów, powstałych z lawy.

Dodatkowym punktem podróży mogą stać się ruiny świątyni boga Hefajstosa, pozostałości archeologiczne Poliohni i Kaveirio oraz klasztor Agios Sozon. Lokalne biura podróży organizują też różnego rodzaju rejsy - często połączone ze zwiedzaniem Limnos.

Keros

Spot Keros położony we wschodniej części wyspy oferuje doskonałe warunki na windsurfing, kitesurfing jak i surfing. Mieści się tu szeroka piaszczysta plaża okalająca zatokę z płaską wodą na jednym krańcu i falami na drugim. Woda jest tu krystalicznie czysta. Można powiedzieć, że Keros to trzy spoty w jednym! Znajdują się tu 3 różne miejsca - wszystkie piaszczyste i bezpieczne, idealne do nauki i poprawy swoich umiejętności.
1. Super płaski spot z wiatrem offshore (turkusowa, przejrzysta woda, piaszczyste dno, piękne widoki). Idealny do freestyle'u i speed'u. W wysokim sezonie minusem jest spora ilość łodzi, bojek i osób kąpiących się.
2. Lekki chop - tu znajduje się szkoła Surf Club Keros. Jest tu dość płasko, z niewielkim chopem (10-20 cm). Jadąc pod wiatr, chop staje się większy- idealnie do ćwiczenia skoków i tricków freestyle'owych.
3. Spot Wave- znajduje się w południowej części zatoki, oferuje bardzo bezpieczny spot mini-wave. Fale są stosunkowo niewielkie, wiatr cross-shore. Dno jest piaszczyste i płytkie.
Spore fale w bardziej wietrzne dni.
Najlepszy okres, jeśli chodzi o warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu są od czerwca do początku września. Wtedy wiatr Meltemi, wiejący z północy i północnego wschodu jest najsilniejszy i najstabilniejszy (średnio zazwyczaj 4-6 Bft). Wiatr zaczyna się wcześnie rano i powoli gaśnie ok 15:00 po południu. Mogą zdarzyć się dni z całkowitą flautą, jak również i takie, kiedy wiatr jest bardzo silny. W tym okresie na Limnos czeka na nas wspaniała pogoda, zero deszczu i niezawodne Meltemi. Wady- trzeba z wyprzedzeniem rezerwować sprzęt, kursy z powodu dużego zainteresowania wind- i kitesurfingiem.

Bazy w pobliżu:

Surf Club Keros

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
Brak ofert wylotu do tego regionu.

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami