HISZPANIA – GRAN CANARIA – Bahia Feliz

Gran Canaria to jedna z Wysp Kanaryjskich położona pomiędzy Fuerteventurą, a Teneryfą. Ze względu na różnorodność krajobrazową nazywana jest kontynentem w miniaturze. Znajdują się tu wspaniałe piaszczyste plaże, potężne wydmy, spadziste klify, kratery wulkaniczne, łańcuchy górskie, lasy piniowe.

Poza bogactwem przyrody Gran Canaria oferuje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu i jest jednym z najbardziej atrakcyjnych wakacyjnych kierunków. Możliwości uprawiania sportów wodnych są tu w zasadzie nieograniczone. Występują tu doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu, kitesrufingu, wingfoila i surfingu na każdym poziomie zaawansowania. Wiatr wieje tu przez większą część w roku. Do tego wspaniałe fale, przyjemne temperatury, przepiękne krajobrazy i bogata baza noclegowa – to wszystko sprawia, że jest to bardzo popularny kierunek wśród surferów. Ze względu na niewielkie odległości i dobre połączenia na wyspiew ciągu jednego dnia można pływać nawet na kilku różnych spotach.

Na Gran Canarii klimat jest bardzo przyjazny – w ciągu roku temperatura powietrza nie spada poniżej 20ºC i podobnie jak inne Wyspy Kanaryjskie jest to całoroczny kierunek wakacyjny. Większość miejscowości turystycznych znajduje się na południu wyspy. Ze względu na różnorodną i dobrze rozbudowaną ofertę hotelową, rekracyjną i rozrywkową jest to doskonałe miejsce wypoczynku dla każdego – miłośników sportów wodnych, amatorów zwiedzania, rodzin z dziećmi, imprezowiczów, a także kochających błogie lenistwo na plaży.

Atrakcje

LAS PALMAS – stolica Gran Canarii ze starówką Vegueta wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Narodowego UNESCO. Znajduje się tu wspaniała katedra św. Anny – pierwszy kościół na Wyspach Kanaryjskich budowany przez ponad 400 lat. Warto odwiedzić również dom Kolumba – Casa de Colon oraz Muzeum Kanarysjskie z bogatą kolekcją przedmiotów codziennego użytku, narzędzi, posągami bóstw, szkieletów i prehistorycznych czaszek. Ciekawą architekturą kanaryjską odznacza się ulica Calle Mayor de Triana.

DUNAS DE MASPALOMAS – rezerwat wydm. Maspalomas to jeden z najbardziej znanych kurortów tyrystycznych na Gran Canarii. Znajduje się tu również park wodny – Aqualand oraz park rozrywki Holiday World.

GALDAR – miasteczko położone dookoła wulkanu Pico de Galdar skrywające wiele zabytków archelogoicznych – historyczne miasto królów. Rośnie tu najstarsze smocze drzewo na wyspie.

PUERTO DE MOGAN – niezwykle urokliwe miasteczko portowe nazywane Małą Wenecją. Niesamowity krajobraz tworzą bielone domki oraz plazą o jasnobrązowym złotym piasku z widocznymi w niewielkiej odległości klifami. Panoramę miasta można podziwiać z Mirador de Mogan.

PUERTO RICO – bezwietrzna miejscowość turystyczna, z której organizowane są rejsy specjalnym statkiem w poszukiwaniu delfinów. Wody oblewające Gran Canarię upodobały sobie delfiny zarówno zwyczajne jak i butlonose.

MIASTA INTERIORU – tworzą je miasteczka Arucas, Frgas, Moya, Valleseco i Teror. Arucas – miescowość położona u stóp wulkanicznego Montana de Arucas. Ośodek produkcyny rumu i likierów o ciekawych smakach. Znajduje się tu park Paque Municipial oraz tropikalny ogród Jardin de Marques. Firgas – słynące ze smacznej wody mineralnej malutkie miasteczko założone ponad 500 lat temu. Moya – znana z oryginalnego deseru – bizcochos lustradosTerror – religijna stolica wyspy, miejsce pielgrzymek, miasteczko z wyjątkową atmosferą położone w górach. Charakteryzuje się typowo kanaryjską zabudową.

BARANCO DE GUAYADEQUE – wąwóz ciekawymi gatunkami roślin endemicznych, oraz jaskiniami, gdzie żyli dawni mieszkańcy wyspy. Miejsce to znane jest również z niesamowitych widoków.

Poza tym na Gran Canarii znajduje się wiele punktów widokowych jak Valleseco, słynne monolity Roque BentaigaRoque NubloPico de Las Nieves, z których można podziwiać przepiękne krajobrazy.

Akwen

Bahia Feliz to spot położony ok. 3 km na zachód od San Augustin w osłoniętaj zatoce. Zimą jest to najbardziej wietrzny spot na wyspie. W tym czasie pojawiają się też fale.

Najlepszy czas wg statystyk wiatrowych przypada tu na okres od października do maja. Jednak w miesiącach letnich jest to doskonałe miejsce dla początkujących windsurferów – wieje słabiej, a woda w zatoce jest płaska. Generalnie latem na Gran Canarii wieje z większą siłą, ale w innym niż zimą kierunku – wiatr jest północy. W związku z tym Bahia Feliz znajduje się w strefie osłoniętej. Statystyki wiatrowe w lipcu i sierpniu wskazują 35- 45 % wiatru powyżej 4 Bft. W tym czasie bardziej zaawansowani windsurferzy wybierają Salinas de Arinaga, Pozo Izquierdo, czy Ketchup, gdzie w tym czasie wieje mocniej.

Na spocie znajduje się centrum sportów wodnych FBC Gran Canaria – na plaży przed hotelem Orquidea (Family Life Bahia Feliz) 4*. Jest to idealna opcja na połączenie wakacji z windsurfingiem.

Maspalomas – Playa del Ingles  to długa i szeroka piaszczysta plaża położona położona w południowej części wyspy. Ciągnie się od El Faro de Maspalomas przez Maspalomas BeachPunta del Maspalomas i dalej Playa del Ingles aż do San Augustin. Miejsce to kojarzone jest głównie z rezerwatem wydm Dunas de Maspalomas. Playa del Ingles to nowoczesny kurort, który nigdy nie zasypia. Jest tu mnóstwo hoteli, sklepów, barów, dyskotek i pubów czynnych do rana. Wzdłuż plaży ciągnie się oblegana przez turystów promenada.

Plaża Maspalomas podzielona jest na strefy – dla rodzin z dziećmi, naturystów, społeczności LGTB oraz surferów. Generalnie jest tu dość tłoczno. Najlepszy czas pod względem wiatru to styczeń – marzec oraz październik – grudzień. Wieją tu głównie wiatry północno-wschodnie. Zimą dominuje wiatr południowo-wschodni i wschodni. W lecie występują tu bardzo dobre warunki na surfing. Wieje północny wiatr w kierunku offshore i występują odpowiednie fale. W tym czasie też panują tu dobre warunki na freeride – kiedy kierunek wiatru zmienia się na bardziej wschodni oraz do nauki. Przez pierwsze 100 m od brzegu jest tu dość płytko. W wodzie trzeba uważać na kamienie.

ZOBACZ, CO CIĘ CZEKA!

Partnerzy FunSurf

  • jungmob_logo
  • vans-navy

Opinie o naszej szkole

Promocje