• Biuro czynne
poniedziałek-piątek 9:00-17:00
  • Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Fuerteventura

Fuerteventura
Hiszpania

Fuerteventura

Druga co do wielkości i najrzadziej zaludniona wyspa archipelagu kanaryjskiego, a także najbardziej pustynna (oddalona o blisko 100 km od Afryki). Jest to rewelacyjne miejsce do uprawiania kitesurfingu, windsurfingu a także surfingu. Wieje tu przez cały rok!  Lato przynosi najlepsze wiatry, zima -najlepsze fale

Podobnie jak na pozostałych Wyspach Kanaryjskich przyjemne temperatury występują tu przez okrągły rok. Wyspy Kanaryjskie są powszechnie znane, jako „wyspy wiecznej wiosny”. Gorące masy powietrza znad pobliskiej Sahary są skutecznie opychane przez nieustające pasaty. Dzięki czemu średnia temperatura w okresie stycznia to 20 stopni do około 28 stopni w sierpniu. Temperatura w nocy, w okresie zimowym nie spada poninżej 16 stopni. Roczne opady deszczu na Fuerteventurze to około 147mm rocznie z bardzo małą częstotliwością. Temperatura wody waha się pomiędzy 19 stopni w okresie zimowym do 23 stopni w okresie letnim, w związku, z czym grube-długie pianki śmiało można zostawić w domu.

Krajobraz wyspy jest typowo wulkaniczny, a dosyć sporą jego część stanowią piaszczyste plaże i wydmy ukształtowane przez wiatr. W pustynnym krajobrazie południa, gdzie roślinność prawie nie występuje, wyróżniają się także kopułowe łańcuchy górskie i wąwozy. Nieodłącznym elementem krajobrazu są również wszechobecne wiatraki i palmy.

Fuerteventura to doskonały kierunek na rodzinne wakacje połączone z uprawianiem sportów wodnych. W ofercie turystycznej jest duży wybór różnej klasy hoteli położonych w pobliżu spotów i baz wind i kitesurfingowych. Jest to też bardzo dobre miejsce dla osób ceniących spokój i ciszę oraz surowe i bezludne krajobrazy.

 

OASIS PARK FUERTEVENTURA - największy park zoologiczny na Wyspach Kanaryjskich. Można zobaczyć tu 250 gatunków zwierząt (w sumie ponad 3000). Znajduje się tu największy w Europie rezerwat wielbłądów. Dużą atrakcją są przejażdżki na wielbłądach. Jest to jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie można podejrzeć życie lemurów czy pełnych wdzięku lwów morskich. Na terenie parku mieści się również wspaniały ogród kaktusów.

WYDMY CORRALEJO - park naturalny znajdujący się w północnej części wyspy - Parque Natural Dunas de Corralejo. Miejsce to zachwyca przepięknymi plażami i białymi wydmami. W skład parku wchodzi także Wyspa Lobos - mała niezamieszkała wysepka oddalona ok. 2 km od wybrzeża Fuerteventury. Jest to prawdziwy raj dla opalających się turystów. Zostały tu wytyczone ciekawe trasy trekkingowe. W sąsiedztwie parku znajduje się klimatyczna miejscowość wypoczynkowa Corralejo. W niewielkiej odległości od Corralejo wznosi się krater wulkanu Bayuyo, gdzie warto udać się by podziwiać piękne widoki. W miejscowości znajduje się również nowoczesny park wodny pełen atrakcji nie tylko dla dzieci.

BETANCURIA - to jedno z najpiękniejszych miasteczek na wyspie - zachwyca białymi domkami rozłożonymi na zboczach brązowego wzniesienia, pięknie z nimi kontrastując. Mieści się tu Kościół Świętej Marii z XVIII wieku oraz kilka muzeów - m.in. Muzeum Archeologiczne, Muzeum Sztuki Sakralnej. Kilka km dalej znajdują się warte odwiedzenia ruiny XV-wiecznego klasztoru Franciszkanów.Zaraz za zabudowaniami Betancurii znajduje się kozia farma, w której można skosztować kozich serów - najpopularniejszego wyrobu Fuerteventury, a także sosów kanaryjskich, dżemów wyrabianych z opuncji czy lokalnego trunku jakim jest słodki rum wyrabiany z miodu palmowego.

PLANTACJA ALOESU - TISCAMANITA - plantacja aloesu, na której można spotkać gatunek Barbadensis Miller - poza Wyspami Kanaryjskimi występujący tylko na Wyspach Zielonego Przylądka. Aloes jest wszechobecną rośliną występującą na Fuerteventurze. Jest to roślina o silnych właściwościach leczniczych zalecana szczególnie osobom mającym problemy dermatologiczne, oparzenia skóry, trądzik czy problemy z odpornością. To właśnie z Fuerteventury pochodzi większość ekstraktu aloesowego stosowanego w różnego rodzaju kosmetykach.

ECO-MUZEUM - skansen znajdujący się w miejscowości Tefia. Składa się on z kilku budynków prezentujących życie i zwyczaje mieszkańców w dawnych czasach. Można znaleźć tu różnego rodzaju wyroby z palmy, jak koce, dywany, kosze oraz gliniane dekoracje.

VILLAVERDE - miejscowość położona w północnej części wyspy u stóp krateru Escanfraga. Mieści się tu posiadłość Funca la Rosita z ogrodem botanicznym. Nieopodal Villaverde znajduje się tunel wulkaniczny Cueva del LIano, gdzie żyją pająki albinosy o wielkości kilku milimetrów.

Poza tym warto odwiedzić nastarszą miejscowość na wyspię - Antigua (słynącą przede wszystkim ze wspaniałych wiatraków), dość niedostępną plażę Cofete (na którą można dostać się kamienistym wąskim przesmykiem górskim i gdzie można podziwiać fale osiągające nawet do 2 m wysokości) czy też surferską plażę - La Pared (znajdującą się przy wybrzeżu klifowym, gdzie prowadzą kamienne schody).  

Sotavento

Spot Sotavento znajduje w południowej części wyspy, ok. 3 km na południe od miejscowości Costa Calma, w górnej części długiej na 30 km plaży o tej samej nazwie. Znajduje się tu zależna od pływów laguna z płytką i płaską wodą oddzielona piaszczystym nasypem od otwartego oceanu. Jest to obszar o długości ponad 4 km i szerokości ponad 200 m, który w czasie przypływu napełnia się wodą - woda w lagunie występuje średnio od 2 do 3 tygodni w miesiącu. Jest to doskonałe miejsce na szkolenia.

Sotavento to idealne miejsce na kite'owo - windsurfingowe wakacje. Przy spocie znajduje się dobrej klasy hotel Melia Fuerteventura 4*. Jest to w zasadzie jedyny hotel przy lagunie. Natomiast nie ma tu problemu z zakwaterowaniem. W pobliskiej Costa Calma znajduje się duży wybór hoteli o różnym standardzie. Dodatkowo miejscowa baza oferuje darmowe transfery na spot.

Na spocie wyznaczone są oddzielne strefy dla windsurferów, kitesurferów oraz  strefa do nauki (laguna). Centrum windsurfingu położone jest ok. 200 m od hotelu Melia Fuerteventura - w miejscu gdzie od ponad 30 lat organizowane są zawody Pucharu Świata. To właśnie tutaj można zobaczyć w akcji najlepszych zawodników PWA. Strefa wind to nieograniczony obszar z doskonałymi warunkami do freestyle'u, slalomu i szybkiego surfowania. Centrum kitesurfingu mieści się bezpośrednio przy lagunie pośród ogrodu palmowego hotelu Melia Fuerteventura. Jest tu bardzo dużo miejsca. 

 

Bazy w pobliżu:

René Egli by Meliá

Statystyki wiatrowe

Costa Calma

Costa Calma położona jest w południowej części Fuerteventury, ok. 1 h jazdy od lotniska. Jest to jedna z najbardziej znanych miejscowośći turystycznych na Fuerteventurze. Znajduje się tu ogromna piaszczysta plaża na której mieści się baza ION-Club – bezpośrednio przy hotelach SBH Monica Beach i Costa Calma Palace. Niewątpliwym atutem tego spotu jest bliskie położenie względem wielu hoteli - w tzw. odległości spacerowej.  

Na spocie występują doskonałe warunki na windsurfing na każdym poziomie zaawansowania. Rano idealne dla początkujących – spokojny wiatr, bez fal. W ciągu dnia dla bardziej zaawansowanych oraz na freeride. Dominujący kierunek wiatru to cross-offshore z lewej. Przez pierwsze 100 m od brzegu wiatr bywa nierówny – ze względu na położone w pobliżu hotele. Dalej jest bardziej stały a warunki doskonałe na freeride oraz bump & jump. W lecie wiatr osiąga tu spokojnie powyżej 30 węzłów, jednak przy plaży przez większość czasu panują warunki odpowiednie dla początkujących i średnio zaawansowanych windsurferów. Na plaży wydzielona jest 40 m część zarezerwowana tylko dla windsurferów. Dodatkowo miejscowa baza oferuje darmowe przejazdy na spot Risco del Paso.

 

Bazy w pobliżu:

ION-Club Costa Calma

Corralejo

Corralejo (Flag Beach) to spot położony w północnej części wyspy na obrzeżaczh miejscowości Corralejo (ok . 4 km od centrum), na terenie parku narodowego. Miejsce to znane jest przede wszystkim z powodu najpiękniejszej plaży na Wyspach Kanaryjskich.

Jest to doskonałe miejsce na windsurfing, kitesurfing oraz surfing. Znajduje się tu długa na 400 m zatoka z dość głęboką wodą – kilka metrów od brzegu nie ma już dna. M.in. ze względu na to Flag Beach jest spotem jest to lokalizacja oceniana jako dość wymagająca i polecana bardziej zaawansowanym i zaawansowanym surferom. Trzeba tez uważać na skały. W związku z tym, że spot jest dość wymagający szkolenia prowadzone są w innym miejscu. Ok. 20 min. jazdy znajduje się idealna do nauki laguna z płaską i płytką wodą.

W sezonie od marca do października jest tu dość płasko. W tym czasie też wieją tu najlepsze stałe wiatry z północy (dominujący kierunek side shore z lewej). Generalnie rano wieje słabiej po czym wiatr się wzmaga i od godz. 14:00 osiąga siłę 15-20 węzłów). W miesiącach zimowych pojawiają się większe fale.

Bazy w pobliżu:

Flag Beach Watersports Center

Statystyki wiatrowe

Matas Bay

Matas Bay to zatoka położona w pobliżu Costa Calma. Słynie z najbardziej płaskiej wody wśród spotów Fuerteventury. Dzięki temu jest to jedno z najlepszych miejsc do nauku wind- i kitesurfingu niezależnie od pływów. Zatoka Matas Bay jest miejscem, gdzie przypływy nie mają wpływu na warunki na wodzie. Poza płaską wodą spot oferuje doskonały stały i mocny wiatr. Jest to również doskonałe miejsce na freeride. 

Podobnie jak na inne spoty Fuerteventury Matas Bay jest spotem całorocznym. Przez okrągły rok występują tu przyjemne temperatury a także stały wiatr. Do tego jest tu bardzo dużo miejsca, nawet w sezonie brak tu tłumów. Na spocie znajdują się przebieralnie, toalety, prysznic, WiFi. Można również zamówić posiłki. W odległości kilku minut spacerkiem od spotu znajdują się dobrej kasy hotele. 

Spot Matas Bay polecany jest zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym wind- i kitesurferom. Znajduje się tu baza oferująca szeroki wachlarz usług wind i kite oraz innych sportów wodnych. 

 

 

Bazy w pobliżu:

Matas Bay

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
 
2,5 km
2,5 km
2,5 km
 
SPRAWDŹ >
 
Oasis Duna
Hiszpania/Fuerteventura/Corralejo
3 dni
819 zł/os
Termin:
04.12.2021
Wyżywienie:
Bez wyżywienia (Self Catering)
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 1638
 
2,5 km
2,5 km
2,5 km
 
SPRAWDŹ >
 
Oasis Duna
Hiszpania/Fuerteventura/Corralejo
3 dni
919 zł/os
Termin:
11.12.2021
Wyżywienie:
Bez wyżywienia (Self Catering)
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 1838
 
500
500
Wyjazd grupowy szkoleniowy
 
SPRAWDŹ >
 
R2 Rio Calma
Hiszpania/Fuerteventura/Costa Calma
7 dni
2374 zł/os
Termin:
04.12.2017
Wyżywienie:
HB-2 posi?ki
Wylot z:
WAW
 
2,5 km
2,5 km
2,5 km
 
SPRAWDŹ >
 
Oasis Duna
Hiszpania/Fuerteventura/Corralejo
3 dni
959 zł/os
Termin:
18.12.2021
Wyżywienie:
Bez wyżywienia (Self Catering)
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 1918
 
2,5 km
2,5 km
2,5 km
 
SPRAWDŹ >
 
Oasis Duna
Hiszpania/Fuerteventura/Corralejo
3 dni
959 zł/os
Termin:
15.01.2022
Wyżywienie:
Bez wyżywienia (Self Catering)
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 1918
 
2,5 km
2,5 km
2,5 km
 
SPRAWDŹ >
 
Oasis Duna
Hiszpania/Fuerteventura/Corralejo
4 dni
969 zł/os
Termin:
14.12.2021
Wyżywienie:
Bez wyżywienia (Self Catering)
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 1938
 
3
3
Wyjazd grupowy szkoleniowy
 
SPRAWDŹ >
 
SBH Taro Beach
Hiszpania/Fuerteventura/Costa Calma
7 dni
3579 zł/os
Termin:
12.08.2019
Wyżywienie:
HB
Wylot z:
WAW, KTW, POZ, WRO, GDN
 
2 km
2 km
2 km
 
SPRAWDŹ >
 
Oasis Village
Hiszpania/Fuerteventura/Corralejo
3 dni
989 zł/os
Termin:
04.12.2021
Wyżywienie:
All Inclusive
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 1978

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami