• Biuro czynne
poniedziałek-piątek 9:00-17:00
  • Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Hurghada

Hurghada

Region Hurghady zwany Riwierą Morza Czerwonego w Egipcie jest jednym najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych. Turystów przyciągają tu szerokie piaszczyste plaże, turkusowe morze, rafy koralowe a także wspaniały klimat sprzyjający uprawianiu kitesurfingu i windsurfingu. Jest to miesjce gdzie morze łączy się z pustynią a słońce jest gwarantowane przez cały rok.
Wybrzeże Hurghady rozciąga się na prawie 90 km linii brzegowej, gdzie poza samą Hurghadą znajdują się inne znane kurorty, jak El Gouna, Sahl Hasheesh, Makadi Bay, Soma Bay, Safaga. Wzdłuż piaszczystego wybrzeża rozlokowane są komfortowe hotele ze sporymi ogrodami i basenami – kontrastujące z typowym krajobrazem znanym z centrum Hurghady. Większość hoteli ma prywatne, ładnie utrzymane plaże z bezpłatnym serwisem i formułą all inclusive. Dla osób aktywnie spędzających czas wolny oferowane są tu różnego rodzaju sporty wodne. Poza kitesurfingiem i windsurfingiem panują tu rewelacyjne warunki do nurkowania – rafy Morza Czerwonego należą do najlepszych miejsc nurkowych na świecie, gdzie nie tylko profesjonaliści ale także amatorzy mają możliwość obserwacji kolorowych ryb, koralowców i innych podwodnych skarbów. Popularne są tu również przejażdżki po pustyni na wielbłądach i jeepami a także golf. Region Hurghady jest również doskonałą bazą wypadową do najbardziej znanych zabytków egipskich – Luksor ze świątynią Karnak, Dolina Królów, świątynia Hatszepsut, czy Kair.

LUXOR – miasto położone nad Nilem w południowej części Egiptu. Luksor wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W czasach starożytnych istniały tu Teby – jeden z głównych ośrodków kulturalnych, przez dłuższy czas siedziba władców Egiptu. Do najważniejszych zabytków tego miesjcsca zalicza się: ruiny świątyń w Karnaku oraz w Luksorze, Doliną Królów oraz pochodzące z czasów starożytncyh krypty i posągi. Świątynia Luksorska – ogromna budowla poświęcona starożytnemu bogowi Amonowi, z zachowanimi licznymi posągami bogów oraz faraona Ramzesa II. Świątynia połączona jest Aleją Sfinksów ze świątynią w Karnaku – miejscowości wchodzącej w skład miejskiego Luksoru. W świątyniach znajduje się ogromna ilość kolumn i posągów  bóstw oraz faraonów mających swój udział w powstaniu kompleksu. Dolina Królów i Dolina Królowych – to dwie słynne nekropolie pełne grobowców władców egipskich, m.in. Tutanchamona, Amenchotepa II, Ramzesa III i Ramzesa VI. Niestety nie wszystkie grobowce są otwarte dla zwiedzających. Luksor to też nowoczesne i dobrze utrzymane miasto, gdzie ślady przeszłości spotyka się na każdym kroku.

KAIR – stolica Egitpu, jedno z największych miast w Afryce i 13 największe miast o na świecie, położone w północnej części kraju nad rzeką Nil. Kair nazywany jest "Matką Świata" i niewątpliwie jest największym centrum arabskiego świata. Miasto podzielone jest na 14 dzielnic. Jedną z nich jest Stary Kair z dużą ilością zabytków pochodzących  z okresu rzymskiego, chrześcijańskiego oraz duża ilość meczetów. Do najważniejszych zabytków w Kairze należą: Muzeum Egipskie (Majdan at-Tahrir) - z jedną z największych kolekcji sztuki egipskiej, m. in. ze skarbami pochodzącymi z grobowca Tutanchamona, zmumifikowane zwięrzęta, czy mumie faraonów odnalezione w Luksorze; Muzeum Sztuki - z jedną z największych kolekcji eksponatów pochodzących z czasów rozkwitu islamu, jak ręcznie pisane egzemplarze Koranu, islamska ceramika, tkaniny, rzeźby, manuskrypty oraz broń; Meczet Muhammada Alego - w południowej części Cytadelli, zbudowany w XIX wieku w stylu osmańskim, z bogato udekorowanym wnętrzem oraz grobowcem Muhammada Alego;  Cytadela – widoczna z każdej części miasta, niegdyś siedziba władców egipskich, gdzie mieści się wiele licznych muzeów. W Kairze warta zobaczenie jest też Dzielnica Koptyjska – najstarsza część miasta z Muzeum Koptyjskim. Będąc w Kairze trzeba zajrzeć na Bazar Khan El Khalili.

GIZAMiasto Piramid, przedmieście Kairu. Znajdują się tu największe piramidy egipskie – Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa a także strzegący piramid Sfinks. Dalej na południe w Saqqara mieści się nastarsza piramida schodkowa Dżosera.

ALEKSANDRIA – największy port, ważny ośrodek przemysłowy i kulturalna stolica Egiptu. Jedną z głównych atrakcji są Katakumby – wykuty w skale kompleks grobowców. Znajduje się tu m. in. Twierdza Kajtbaj z Muzeum Morskim, Meczet Abu Al-Abbas – największy w mieście meczet z wielkimi kopułami oraz wysokim minaretem, amfiteatr rzymski, Muzeum Sztuki Grecko-Rzymskiej oraz  Biblioteka Aleksandryjska z czytelnią, muzeum, planegarium i centrum konferencyjnym.

HURGHADA – Ghardaga, dawna osada rybacka, jeden z najbardziej popularnych kierunków turystycznych. W niewielkim centrum miasta znajdują się bazary i meczety. W głębi lądu leżą Góry Pustynne.

W regionie Hurghady bardzo popularne są różnego rodzaju rejsy, np. łodziami ze szklanym dnem umożliwiającej podgląd niezwykłego bogactwa życia wodnego, czy rejsy połączona ze snurkowaniem i opalaniem np. na Wyspę Giftun.

Hurghada

Hurghada jest spotem uniwersalnym, jednym z najlepszych na świecie miejsc do nauki polecanym również zaawansowanym wind- i kitesurferom.Wieje tu przez cały rok, jednak najlepszy czas pod względem wiatru to okres od czerwca do października, kiedy statystyki wskazują 80-92 % wiatru powyżej 4 Bft. W lecie wieje głównie północno – wschodni wiatr, przeważnie wzdłuż brzegu (side shore). Zdarza się, że rano wieje side offshore, jednak później wiatr zmienia kierunek. Podobnie jak na innych spotach w Egipcie tu również znajdziemy długą piaszczystą plażę. Znajduje się tu zatoka z płaską wodą. Poza zatoką fale na ok. 1 m wysokości.  Szkolenia kitesurfingowe odbywają się ok. 700 m od plaży (10 min. łodzią), gdzie znajduje się strefa do nauki – ogromny obszar płaskiej i płytkiej wody. Ze względu na występujące okazjonalnie na plaży muszle rekomendowane jest obuwie.

Przy spocie znajduje się hotel Mercure 4* i centrum windsurfingowe Harry-Nass. W Hurghadzie jest też sporo innych możliwości zakwaterowania. Na kilkanaście kilometrów wzdłuż linii brzegowej rozciągają się hotele z prywatnymi plażami i bogatą ofertą All Inclusive. Przy wielu hotelach mieszczą się szkółki mniejsze szkółki wind i kite oraz centra nurkowe. Hurghada jest jednym z najpopularniejszych kurortów egipskich. Centrum jest bardzo ruchliwe i głośne. Hurghada podzielona jest na trzy części: starą – Dahar, słynącej z wielkiego bazaru, nową- Sakkala z barami, dyskotekami, restauracjami i hotelową -Village Road.  

Bazy w pobliżu:

Harry Nass Hurghada

Statystyki wiatrowe

Soma Bay


Spot w Soma Bay oferuje doskonałe warunki do uprawiania
windsurfingu i kitesurfingu na każdym poziomie umiejętności.

Jest to spot najczęściej polecane dla osób dopiero zaczynających swą przygodę z deską.
Jednak równie chętnie przyjeżdżają tu doświadczeni wind- i kitesurferzy.
W zatoce pod hotelem Palm Royale woda jest płaska, oddzielona od otwartego morza mielizną,
a wiatr wieje ukośnie od brzegu co uniemożliwia dryfowanie i nie znosi na otwarty akwen.
Stwarza to doskonałe warunki do nauki. Po wypłynięciu na otwarte morze spotkać można niewielką falkę, do 1,5 m wysokości, która nadaje się do skoków. Spot ten jest idealny również do uprawiania kitesurfingu.

Spod Palm Royalem, przez wielu uważany jest za najlepszy w Egipcie.
Pod hotelem znajduje baza wind- i kitesurfingowa Surf Motion.
Hotel Palm Royale oraz spot jest miejscem typowo surferskim :) a jak będziecie chcieli się zrelaksować to zawsze znajdziecie miejsce na leżaku
przy basenie, bez wstawania o 5:00 rano :-)

Na spocie działa rescue które jest w pełnej gotowości przez cały dzień

Sprzęt
Pływamy na najnowszym sprzęcie topowych firm: Deski JP Australia i Żagle Neil Pryde
Sprzęt na każdym poziomie zaawansowania
Rezerwacja sprzętu - rezerwujemy deskę na cały tydzień. Żagle dopieramy w zależności od siły wiatru.

Bazy w pobliżu:

Surf Motion Soma Bay,Planet Allsports

Statystyki wiatrowe

El Gouna

El Gouna to prywatna miejscowość turystyczna położona ok. 30 km na północ od Hurghady. Jest to również bardzo dobrze znany na świecie spot kitesurfingowy z dużą i płytką laguną, zapewniającą dobre warunki do nauki. W przeciwieństwie do tętniącej życiem Hurghady jest tu bardzo cicho i spokojnie. Znajdują się tu wysokiej klasy hotele – małe przytulne bungalowy jak i luksusowe 5* resorty. Miejsce to oferuje różnorodne możliwości aktywnego wypoczynku i rozrywki, kuchnię na światowym poziomie a także ekscytujące życie nocne. To wszystko sprawia, że El Gouna jest jednym z najbardziej popularnych kurortów w Egipcie. Mieści się tu polska szkółka kitesurfingu Red Sea Zone – w północnej części El Gouny. Poza tym znajdziemy tu m.in. kluby golfowe, korty tenisowe i do squasha, wypożyczalnie rowerów, szkółki nurkowe.
Spot ten oferuje bardzo dobre warunki do uprawiania kitesrufingu na każdym poziomie zaawansowania przez okrągły rok. Roczna statystyka przekracza 70 % wiatru o sile powyżej 4 Bft. Przeważają tu wiatry z północnego zachodu, kierunek side on-shore oraz sideshore. Znajduje się rozległa na 500 m laguna z płaską i płytką wodą. Średnia głębokość wody w odległości do 200 m od brzegu to ok. 0,7 m. płycizna oddzielona jest rafą koralową od głębokiej wody morskiej, którą w prazie potrzeby można bezpiecznie ominąć. Głębokość wody w lagunie uzależniona jest od pływów. W ciągu doby występują dwa odpływy – kiedy stan wody jest niski oraz dwa przypływy – z wysokim stanem wody. Jeden cykl od przypływu do odpływu trwa 6 godzin. Wysokość wody podczasy przypływu i odpływu zależna jest od pory roku i fazy księżyca.


Bazy w pobliżu:

Red Sea Zone

Statystyki wiatrowe

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
 
100 m
100 m
 
SPRAWDŹ >
 
Mercure Hurghada Hotel
Egipt/Hurghada/Hurghada
3 dni
1069 zł/os
Termin:
05.04.2022
Wyżywienie:
All Inclusive
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 2138
 
100 m
100 m
 
SPRAWDŹ >
 
Mercure Hurghada Hotel
Egipt/Hurghada/Hurghada
3 dni
1119 zł/os
Termin:
22.03.2022
Wyżywienie:
All Inclusive
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 2238
 
100
100
Wyjazd grupowy szkoleniowy
 
SPRAWDŹ >
 
MERCURE HURGHADA
Egipt/Hurghada/Hurghada
7 dni
3616 zł/os
Termin:
27.12.2018
Wyżywienie:
All Inclusive
Wylot z:
WAW KTW POZ GDN WRO
 
100 m
100
 
SPRAWDŹ >
 
Cooee Caribbean World Soma Bay
Egipt/Hurghada/Soma Bay
4 dni
1119 zł/os
Termin:
10.03.2022
Wyżywienie:
All Inclusive
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 2238
 
100 m
100 m
 
SPRAWDŹ >
 
Mercure Hurghada Hotel
Egipt/Hurghada/Hurghada
3 dni
1129 zł/os
Termin:
29.03.2022
Wyżywienie:
All Inclusive
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 2258
 
100 m
100
 
SPRAWDŹ >
 
Cooee Caribbean World Soma Bay
Egipt/Hurghada/Soma Bay
3 dni
1159 zł/os
Termin:
03.05.2022
Wyżywienie:
All Inclusive
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 2318
 
Wyjazd grupowy szkoleniowy
 
SPRAWDŹ >
 
THREE CORNERS RIHANA RESORT
Egipt/Hurghada/El Gouna
7 dni
2994 zł/os
Termin:
22.09.2019
Wyżywienie:
All Inclusive
Wylot z:
WAW, KTW, POZ, WRO, GDN
 
100 m
100 m
 
SPRAWDŹ >
 
Mercure Hurghada Hotel
Egipt/Hurghada/Hurghada
4 dni
1169 zł/os
Termin:
17.03.2022
Wyżywienie:
All Inclusive
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 2338

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami