• Biuro czynne
poniedziałek-piątek 9:00-17:00
  • Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Punta Cana

Punta Cana

Najdalej na wschód wysunięty przylądek i wizytówka Dominikany – niekończące się plaże z białym piaskiem i palmami kokosowymi, turkusowe morze, ukryte w oceanie rafy koralowe oraz idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. To wszystko tworzy klimat tropikalnego raju. Do tego przy 30 km pasie wybrzeża zlokalizowane są luksusowe kompleksy prestiżowych sieci hotelowych – m. in. dzięki temu plaże Bavaro czy Uvero Alto są ulubionym miejscem wypoczynku celebrytów. Te potężne resorty hotelowe oferują turystom mnóstwo możliwości spędzania czasu: baseny, korty tenisowe, centra spa, boiska, narty wodne, place zabaw, pola golfowe – jedne z najlepszych na wyspie, quady i wiele innych. Działają tu także liczne wypożyczalnie sprzętu sportowego w tym kitesurfingu i windsurfingu. Występuje tu północno-zachodni pasat o sile 5-6 Bft. W dodatku idealne warunki do pływania zapewniają rafy koralowe osłaniające liczne zatoki przed potężnymi falami z Atlantyku. Poza kite- i windsurfingiem popularna są tu również jachty i katamarany oraz nurkowanie. Występują tu zadziwiające rafy koralowe, egzotyczne stworzenia morskie, podwodne groty a także liczne wraki statków. Również pogodą nie można być zawiedzionym – Jest tu ciepło przez cały rok! Temperatura powietrza w Punta Cana rzadko spada poniżej 25°C, a w upalne dni wytchnienie przed słońcem dają palmy rosnące przy plażach oraz orzeźwiający wiatr. W kurortach znajdują się bary i kluby z rozbrzmiewającymi dokoła dźwiękami merengue oraz restauracje serwujące kuchnie z całego świata, w tym doskonałe egzotyczne smaki Dominkany – socyste owoce, warzywa oraz doskonałe owoce morza. Mieszkańcy Punta Cana są niezwykle gościnni i przyjaźnie nastawieni do przyjezdnych.

BAVARO – niewielkie miasteczko z piękną plażą o drobnym białym piasku oraz ekskluzywnymi kompleksami hotelowymi z bogatą ofertą dodatkową. Miejsce niezwykle atrakcyjne dla miłośników sportów wodnych – windsurfing, kitesurfing, nurkowanie oraz jazdy konnej. W Bavaro mieści się Manati Park, gdzie organizowane są pokazy delfinów, lwów morskich, papug, pokazy jeździeckie, tańce Tainów. Spotkamy tu krokodyle, flamingi, żółwie oraz rekiny.

UVERO ALTO – tropikalny raj, jedno z najbardziej kameralnych miejsc na Wybrzeżu Kokosowym. Znajdują się tu jedne z najpiękniejszych plaż z knajpkami i sklepikami zlokalizowanymi wzdłuż nich.

BAYAHIBE – doskonałe na wypoczynek miejsce z wyjątkowym klimatem i malowniczymi domkami usytuowanymi wzdłuż białej plaży. Jest to perfekcyjne miejsce dla miłośników nurkowania. Najduje się tu niemal 20 pięknych miejsc, gdzie można podziwiać ten podwodny skarbiec.

LA ROMANA – kolejne miejsce z przepięknymi plażami i doskonałymi warunkami do nurkowania. La Romana słynęła niegdyś z branży cukrowej czego pozostałością jest olbrzymia cukrownia – Central Romana, w której miejscu mieści się jeden z najbardziej ekskluzywnych kompleksów na Karaibach – Casa de Campo.

INDIAN EYES – 500- hektarowy rezerwat. Wyjątkowe miejsce. Jest to kompleks lasu równikowego połączonego z kilkunastoma lagunami zasilanymi przez podziemną rzekę.

PARK EKOLOGICZNY PUNTA CANA – miejsce ochrony zagrożonych gatunków tutejszej fauny i flory.

Poza tym co roku w Punta cana odbywa się jednodniowy karnawał, coraz barzdziej przypominający ten Rio – kolorowe kostiumy, cekiny, tańce, muzyka, zabawa. Coraz bardziej popularne są tu śluby organizowane na plaży – wiele ośrodków oferuje tego typu usługi, a tego typu oferta pojawia się już w polskich biurach podróży.

Punta Cana

Punta Cana mieści się w południowo-wschodniej części Dominikany. Jest to miejsce znane główie z długich białych piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody i uważane jest za prawdziwy raj. Również dla wind- i kitesurferów!
Najlepsze warunki na kitesurfing i windsurfing w Punta Cana występują w trakcie naszej zimy – od grudnia do marca a także w lipcu i sierpniu. Wyjazdy w maju i czerwcu oraz we wrześniu i październiku nie są rekomendowane. Miejsce to charakteryzuje płaska i płytka woda otoczona rafą koralową chroniącą przed otwartym morzem. Panują tu również doskonałe wawruni na wave. Występują tu termalne wiatry wiejące głównie z północy, północnego wschodu i wschodu (side onshore). Najmocniej wieje wcześnie rano oraz późnym wieczorem.
Najbardziej popularane spoty w Punta Cana to Playa Blanca i Playa Bavaro oraz położony w pobliżu Cabeza del Toro z niewielką plażą. Plaże te otoczone są charakterystycznymi dla tego regionu wysokiej klasy resortami hotelowymi z bogatą oferfą sportową i rekreacyjną. Poza kite- i windsurifnigiem bardzo popularne jest tu nurkowanie oraz golf.

Bazy w pobliżu:

Kite Club Punta Cana,Bavaro Kiteboarding School,Kiteology DR (Dominican Republic)

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
Brak ofert wylotu do tego regionu.

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami