• Biuro czynne
poniedziałek-piątek 9:00-17:00
  • Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Puerto Plata

Puerto Plata

Prawdziwy raj dla aktywnych urlopowiczów znajdujący się w północnej części Dominikany. Długie, szerokie, piaszczyste plaże, turkusowa woda oraz doskonałe warunki do uprawiania kitesurfingu i windsurfingu sprawiają, że prowincja Puerto Plata stała się bardzo popularnym kierunkiem turystycznym. A do tego przyjemne temperatury przez okrągły rok!
Puerto Plata to największe miastwo w północnej części Dominikany. Wraz z dzielnicą hotelową Playa Dorata i Costa Dorada tworzą doskonały kurort wypoczynkowy z luksusowymi hotelami all inclusive oraz bogatą ofertą sportowo-rekreacyjną - między innymi pola golfowe czy szkółki z szeroką ofertą sportów wodnych. Wysokiej klasy kompleksy hotelowe usytuowane są również wzdłuż położonych w pobliżu Puerto Plata plaż, między innymi: Playa Sosua – położona w lazurowej zatoce, Playa Punta Rucia – idealne miejsce dla miłośników nurkowania, Playa Grande - z bardzo jasnym piaskiem oraz bujną zielenią, czy Playa Cabaretekultowym miejscem dla wind- i kitesurferów. Nad piaszczystym wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego pną się szczyty Kordyliery Północnej porośnięte tropikalną roślinnością.
Opisując atrakcje Dominikany nie można nie wspomnieć o  niezwykle przyjaznych jej mieszkańcach – hiszpańskojęzycznych Kreolach, potomkach kolonizatorów i niewolników. Odgrywają oni dużą rolę w rozwoju turystyki na wyspie. Swoją otwartość i spontaniczność wyrażają m.in. w pełnym ekspresji tańcu merengue pochodzącym właśnie z Dominikany.

PUERTO PLATA – największe miasto w północnej części Dominikany z charakterystyczną architekturą wiktoriańską. Znajduje się tu fabryka rumu Brugal – najsłynniejszego diminikańskiego trunku. Warte odwiedzenia jest również muzeum bursztynu. Mieści się tu również Fortaleza San Felipe – twierdza Św. Filipa, najstarsza fortyfikacja Nowego Świata (wzniesiona przez Hiszpanów w drugiej połowie XVI w.), chroniąca wybrzeże przed masowymi najazdami piratów. Obecnie znajduje się tu muzeum oręża.

RIO SAN JUAN – bardzo spokojne miasteczko z jedną z najładniejszych plaż na północy Dominikany z licznymi zatoczkami i lasami namorzynowymi. Znajduje się tu malownicze jezioro Gri-Gri z systemem podziemnych wód i skupiskami tropikalnych ptaków.

CABRERA – miasteczko położone na wschód od Rio San Juan, słynące z plaży Diamante, otoczonej turkusową wodą oraz zielonymi wzniesieniami. Kilka metrów od plaży w skałach kryje się posąg Matki Boskiej z Lourdes, miejsce pielgrzymek wiernych z całego świata. Znajduje się tu Park Narodowy Cabo Frances Viejo.

SOSUA- typowe dominikańskie miasteczko, gdzie można zasmakować codzienności mieszkańców wyspy. Klasyczny obraz Dominkany stanową drewniane zabudowania z wąskimi uliczkami. Miasteczko ma też typowo europejską przestrzeć stworzoną przez przesiedloną tu w 1938 r. ludność żydowską. Wybrzeże sosuańskie charakteryzuje się niezwykle botatą i urozmaiconą rafą koralową. Na potrzeby turystyki celowo zatopiono tu statek "Zingara", którego wrak stanowi swoistą atrakcję.

SANTO DOMINGO – jedno z najstarszych karaibskich miast, stolica Republiki Dominikańskiej. Znajdują się tu piękne krasowe jaskinie Tres Ojos, Faro a Colon oraz Zona Colonial – tutejsza starówka. Można zobaczyć tu zabytki z czasów Kolumba – katedrę Santa Maria la Menor, Calle Las Damas czy Alcazar de Colon.

WODOSPADY DAMAJAGUA – 27 niezwykłych wodospadów znajdujących się w Imbert. W okolicy znajduje się dominikańska wisoka, gdzie można zobaczyć tradycyjny dom oraz szkołę.

Na Dominikanie bardzo popularne są raftingi czy rejsy katamaranem połączone z wieloma atrakcjami, jak snurkowaniem, poszukiwaniem wielorybów, lezakowaniem czy zwiedzaniem najpiękniejszych miejsc wybrzeża a także pobliskich wysepek, jak np. Bacardi znaną z wielu reklam telewizyjnych.

Puerto Plata

W Puerto Plata można wyróżnić dwa główne miejsca: Playa Dorada – położona w pobliżu centrum Puerto Plata oraz Playa Cabarete – plaża doskonale znana w świecie kitesurfingowo-windsurfingowym, oddalona ok. 30 km od miasta. Cabarete to niekwestionowany lider wśród najbardziej znanych spotów na świecie. Panują tu perfekcyjne warunki zarówno dla zaawansowanych jak i początkujących wind- i kitesurferów – stały wiatr, płaska woda, na otwartym oceanie fale osiągające do 2 m wysokości w zależności od pory roku. Wieje tu głównie ze wschodu (side onshore). Generalnie zaczyna wiać ok. 10-11:00, wtedy panują idealne warunki dla początkujących, ok. 16:00 następuje apogeum, wieczorem wiatr słabnie. Każdego roku odbywa się tu kitesurfingowy puchar świata. Na zachód od plaży Cabarete znajduje się Bozo Beach – idealne miejsce dla amatorów stawiających pierwsze kroki na desce, a dalej na zachód słynne Kite Beach. Wzdłuż osady Cabarete znajdziemy gwarne kluby, bary oraz lokalne tawerny z wszechobecną merengue. Znajduje się tu wiele szkółek wind- i kitesurfingowych z szeroką ofertą usług.
Cabarete i Playa Dorada, podobnie jak inne miejsca na Dominikanie charakteryzują nieskończenie długie, piaszczyste plaże oraz ciepła i czysta woda. Najlepszy czas pod wzdlędem statystyk na Puerto Plata to msiesiące letnie od czerwca do września, wtedy wiatr jest niezawodny a woda idealnie płaska. Kolejny dobry termin to miesiące zimowe od grudnia do kwietnia.

Bazy w pobliżu:

Kite Legend School Puerto Plata,Kite Club Cabarete ,Gokite Cabarete,LEK - Laurel Eastman Kiteboarding School Cabarete,Vela Windsurf Cabarete

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
Brak ofert wylotu do tego regionu.

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami