• Biuro czynne
poniedziałek-piątek 9:00-17:00
  • Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

Wstecz

Kategoria:

Kategoryzacja hotelu :

kat. lokalna: 3* kat. EximTours: 3*

Położenie :

- przy plaży - El Medano - ok. 500 m od centrum - ok. 9 km od lotniska

Plaża :

- piaszczysta - leżaki i parasole (płatne)

Pokoje :

Pokój Standardowy - TV-Sat, telefon - sejf (płatny) - łazienka (WC, wanna/prysznic, suszarka do włosów) - balkon/taras - pokoje z widokiem na morze za dopłatą

Sport, relaks, rozrywka :

Bezpłatne - basen - taras słoneczny - leżaki i parasole przy basenie - tenis stołowy

Wyżywienie :

Bed&Breakfast (BB) - śniadania Half Board (HB): śniadanie i obiadokolacje, napoje płatne przy obiadokolacji Posiłki serwowane w formie bufetu

Restauracje i bary :

- restauracja główna - bar przy basenie - kawiarnia

Dodatkowe informacje :

- 75 apartamentów w 4-piętrowym budynku - lobby z recepcją, nieduży sklepik - bezprzewodowy internet w lobby (bezpłatny) - hotelplayasurtenerife.com  

Bagaż :

Kraków, Wrocław, Warszawa Modlin (RyanAir); Cena zawiera bagaż podręczny (40x20x25) Klienci mogą dokupić dodatkowy bagaż podręczny o wadze 10 kg (55x40x20) - Usługa EXBAG - 105zł/osobę, Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze; - 20 kg - 210 PLN (od 16.03 - 31.05 i od 01.10-31.10)/ 300 PLN (od 01.06-30.09) Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena będzie wyższa.Berlin Schonefeld (RyanAir); Cena zawiera bagaż podręczny (40x20x25) Klienci mogą dokupić dodatkowy bagaż podręczny o wadze 10 kg (55x40x20) - Usługa EXBAG - 105zł/osobę, Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze; - 20 kg - 220 PLN (od 16.03 - 31.05 i od 01.10-31.10)/ 310 PLN (od 01.06-30.09) Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena będzie wyższa.Berlin Schonefeld (EasyJet) Cena zawiera bagaż podręczny 10 kg (56x45x25) Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze; - 15 kg - 330 PLN - 23 kg - 380 PLN Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena będzie wyższa.Katowice (WizzAir); Cena zawiera bagaż podręczny (40x30x20); Klienci mogą dokupić dodatkowy bagaż o wadze 10 kg (55x40x23) - Usługa EXBAG - 160zł/osobę Do każdej rezerwacji istnieje także możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze; - 20 kg - 372 PLN (wyloty do 05.05)/ 292 PLN (wyloty od 06.05 - 31.05 i od 02.10-31.10)/ 372 PLN (wyloty od 01.06 - 01.10) - 32 kg - 550 PLN (wyloty do 05.05)/ 440 PLN (wyloty od 06.05 - 31.05 i od 02.10-31.10)/ 540 PLN (wyloty od 01.06 - 01.10) Uwaga! Jeżeli bagaż lub dodatkowe usługi zostaną dodane już po potwierdzeniu rezerwacji ich cena będzie wyższa

Największa wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich - ponad 2000 kilometrów kwadratowych, gdzie przez okrągły rok panują doskonałe warunki do wypoczynku: 360 dni słonecznych i 260 wietrznych (powyżej 4 Bft)! Nic więc dziwnego, że miejsce to upodobali sobie miłośnicy wind- i kitesurfingu.

Teneryfa bardzo często nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Dzięki położeniu geograficznemu wyspa posiada swój unikalny klimat. Przez prawie cały rok panują tu warunki zbliżone do późnej wiosny lub lata. Teneryfa podzielona jest na dwie części pasmem górskim. W centralnej części pasmo to, to olbrzymich rozmiarów krater wulkaniczny, gdzie stworzono jedyny w swoim rodzaju Park Narodowy "Cańadas del Teide" rozciągający się na obszarze 29 km i leżący na wysokości ok. 2000 metrów nad poziomem morza.
Na wyspie znajduje się mnóstwo przepięknych naturalnych plaż z czarnym piaskiem wulkanicznym, ale także sztucznych z żółto-złotym piaskiem przyniesionym z Sahary.

Jest tu mnóstwo ciekawych miejsc, które warto zobaczyć, miejsc które pozostawiają naprawdę niesamowite wrażenia Masca, Teide, Baranco de Infierno, Punta Negra, Loro Park, "Piramides de Guimar" i wiele innych. Kto lubi wiosenną, stabilną pogodę z dużą ilością słońca, kto ceni piękno kwitnących kwiatów i krzewów, ten z pewnością spędzi wspaniały czas na Teneryfie, największej z siedmiu wysp archipelagu.

El Medano

El Medano to najbardziej znany spot wind- i kitesurfingowy na wyspie z gwarantowanym wiatrem (wieje tu ok. 290 dni w roku) oraz pewną pogodą. Jest to kameralna miesjcowość wypoczynkowa położona na południowym wybrzeżu Teneryfy, z przyjemną nadmorską promenadą, sklepikami, barami, kawiarniami. Dawniej była to wioska rybacka, która na przestrzeni lat ukształtowała swój niepowtarzalny styl i charakter, różny od tych panujących w najbardziej znanych resortach turystycznych. El Medano w dużej mierze zawdzięcza swoje doskonałe warunki na wind- i kitesurfing północno-wschodnim wiatrom, które dodatkowo wzmacniane są przez sąsiedztwo Mount Teide. Wiatry wieją na okrągło przez cały rok, jednakowoż najsilniejsze w trakcie letnich miesięcy, aczkolwiek najlepsze fale pojawiają na całych Wyspach Kanaryjskich w trakcie okresu zimowego. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to raczej miejsce dla początkujących. Fale i przeważające silne wiatry mogą zniechęcić do uprawiania kite- i windsurfigu. Oczywiście nie trzeba być mistrzem, ale umiejętnością, która jest tutaj nieodzowna, jest wodny start.

Znajdują się tu dwie zatoki. Szczególnie popularną jest zatoka Północna. Znajduje się tu duży obszar, idealny do wykonywania skoków. Przy plaży El Cabezo wieje wiatr onshore a fale sięgają zwykle 1-2 metrów - przy mocniejszych wiatrach od 3 wzwyż. Rozgrywają się tu mistrzostwa świata. W El Cabezo nie ma piaszczystej plaży. Południowa zatoka El Medano odznacza się bardziej umiarkowanymi warunkami; nieregularny wybrzeże, wiatr wiejący wzdłuż plaży, fale dochodzące do 1 metra (max. 2 metry.) Start może być utrudniony przez wolno opadające, w kierunku morza, piaszczyste dno. Pływanie poza obszarem zatoki staje się niebezpieczne z uwagi na silne prądy oraz wysokie fale. Dominuje tu wiatr w kierunki side shore z lewej. Znajduje się tu piaszczysta plaża a woda na przez ok. 20 m od brzegu jest płytka.

Bazy w pobliżu:

Surf Center Playa Sur ,Kite Center Playa Sur

Statystyki wiatrowe


PRZEPISY WJAZDOWE
Dokumentem uprawniającym do wjazdu i pobytu na terenie Hiszpanii jest dowód osobisty lub paszport. Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
- czas przelotu z Polski: ok. 5 godz.
- czas lokalny: czas polski - minus 1 godzina
- język urzędowy: hiszpański; można porozumiewać się po angielsku i niemiecku
- waluta: obowiązującą walutą jest Euro (EUR)
- gniazdka i napięcie elektryczne: 220 V; gniazdka w hotelach są takie same jak w Polsce
- szczepienia: nie są wymagane

WARTO WIEDZIEĆ
Komunikacja jest sprawna i niedroga. Wszędzie można się dostać autobusem lub taksówką. Bardzo dobrym pomysłem jest wynajęcie samochodu – stosunkowo niedrogie, trzeba mieć ukończone 21 lat.
W Hiszpanii podobnie jak w innych południowych krajach obowiązuje sjesta – w godzinach 14-17, czyli w największe upały sklepy, muzea oraz inne instytucje są pozamykane.
Kuchnia hiszpańska jest doskonała i różnorodna, a każdy region ma swoje własne charakterystyczne dania, których koniecznie należy skosztować. W barach, restauracjach i innych punktach usługowych zwyczajowo zostawia się napiwek stanowiący 5-10 % wartości usługi, no chyba że został on doliczony do rachunku.

Wyślij rezerwację

Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności Surftravel.pl i wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy w celu przetworzenia zapytania i realizacji zamówienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od Fun Surf w celach marketingowych.

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami