• Biuro czynne
poniedziałek-piątek 9:00-17:00
  • Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

POPULARNE KIERUNKI WYJAZDÓW

Kos

Kos

Jedna z 12 wysp archipelagu Dodekanez, leżąca we wschodniej części Morza Egejskiego tuż obok wybrzeza Turcji. Kos nazywana jest wyspą Hipokratesa. Ma okolo 45 km długości i 10 km szerokosci, w związku z czym łatwo odwiedzić jej najpiękniejsze miejsca nawet w ciągku kilku dni pobytu. Najlepszym sposobem na zwiedzanie wyspy jest wypożyczenie samochodu lub niezwykle popularny rower – sieć ścieżek rowerowych jest tu bardzo dobrze rozwinięta.

Ta kameralna wyspa grecka zachwyca różnorodnością krafobrazu – znajdziemy tu szerokie piaszczyste plaże, malownicze lecz niezbyt wysokie górskie zbocza, skąd rozciągają się przepiękne widoki. Panuje tu niezmiennie słoneczny, łagodny klimat a wyjątkowa atmosfera sprawia, że jest to miejsce wybierane na spokojny rodzinny wpoczynek. Sezon zaczyna się tu w maju i trwa prawie do października. Większość kurortów turystycznych to bardzo małe spokojne miejscowości, gdzie znajdują się głównie hotele. Największym miastem wyspy jest stolica – Kos, gdzie znajdują się liczne hotele, tawerny, sklepy, bary.

Pewny stale wiejący wiatr oraz zróżnicowane warunki sprawiają, że Kos jest popularnym kierunkiem wakacyjnym dla wind- i kitesurferów. Najlepsze spoty ze świetnymi warunkami do pływania znajdziemy w okoliczy Kefalos, Marmari, Mastichari i Psalidi. Znajdują się tu bardzdo dobrze wyposażone bazy wind i kite. Wyspa oferuje też doskonałe tereny do wspinaczkowe. Dużym powodzeniem cieszy się jazda na nartach wodnych czy parasailing.

KOS – największe miasto i jednocześnie stolica wyspy. Jest mieszanką stylów i gatunków z różnych okresów historycznych – ze względu na ilość zabytkowych budowli miasto podzielono na strefy archeologiczne. Koniecznie trzeba zobaczyć platan Hipokratesa – najstarszy w Europie platan o obwodzie 14 m.

ASKLEPION - jeden z najważniejszych zabytków archeologicznych wyspy, pozostałość starożytnek świątyni dedykowany bogowi medycyny Asklepiosowi.

PLATANI – mała wioska pomiędzy Asklepionem a miastem Kos. Miasta pogchodzi od wielkiego platanu znajdującego się w centrum wioski. Wioska zamieszkana jest przez mniejszość turecką. Znajdziemy tu też piękną synagogę i cmentarz żydowski.

MASTICHARI – malownicza wioska rybacka znana z najpiękniejszych plaż na wyspie. Znajdują się tu ruiny pochodzącej z V wieku bazyliki Agios Ioanis z zachowanymi geometrycznymi mozaikami.

JEZIORO ALIKES – słone jezioro na północnym wybrzeżu wyspy pomiędzy Tigaki a Marmari. Ze względu na występowanie różnorodnych gatunków roślin i zwierząt terent jeziora objęty jest ochroną. Dawniej było ono wykorzytywane do produkcji soli.

TERMY EMBROS– jedna z głównych atrakcji wyspy Kos – to gorące, wulkaniczne źródła wydobywające się ze skalnej groty. Ze względu na duże ilości siarki posiada lecznicze działanie.

Na wyspie znajduje isę także jeden z najlepszych aquaparków w całym rejonie Morza Egejskiego – park wodny Lido.
Dodatkow będąc na Kos można wybrać się na sąsiednią wyspę Nissyros, liczącą zaledwie 40 km² , gdzie znajduje się jeden z największych na świecie aktywny krater hydrotermalny o nazwie Stefanos oraz do tureckiego Bodrum.

Mastichari

Mastichari to mała grecka miejscowość położona na południe od Marmari – w północno-zachodniej części wyspy. Mastichari oferuje doskonałe warunki na windsurfing i kitesurfing.

W miesiącach letnich wieje praktycznie codziennie – rano słabiej, najsilniej popołudniami. Statystyki wskazują 70-80 % z wiatrem powyżej 4 Bft. W ipcu i w pierwszej połowie sierpnia zyskujemy największą gwarancję wiatru. Wieje wtedy głównie północny wiatr Meltemi oraz zachodni wiatr termiczny (side/ onshore). Podczas słabszego wiatru jest to dobre miejsce do nauki – woda jest stosunkowo płaska. Kiedy wieje mocniej warunki sprzyjają bardziej zaawansowanym kite- i windsurferom. Wraz z silnym wiatrem pojawiają się fale osiągające nawet 1,5 m wysokości.

Pomimo tego, że w Mastichari ruch turystyczny jest niewielki infrastruktura jest dość dobrze rozbudowana – przy plaży, na obrzeżach miejscowości znajdują się dobrej klasy hotele, do tego bary i tawerny, są też dobre połączenia autobusowe. Jest to idealne miejsce na spokojne wakacje. Swoje bazy mają tu: Horizon Surfing Center- przy hotelu Horizon Beach Resort 4* oraz Kitesurfing Kos.

Bazy w pobliżu:

Horizon Surfing Center,Kitesurfing Kos

Statystyki wiatrowe

Kefalos

Kefalos uważany jest za główny spot windsurfingowy na wyspie Kos. Panują tu doskonałe warunki na windsurfing na każdym poziomie zaawansowania. Jest to też perfekcyjne miejsce dla osób ceniących spokój, ciszę, przyjazną atmosferę i piękne krajobrazy.

Zatoka Kefalos położona jest w południowo-zachodniej części wyspy. Jest to idealny akwen windsurfingowy dla początkujących – w zasadzie jest to jedyne miejsce na Kos z płaską wodą. Wieje tu przeważnie skośnie od brzegu (side offshore). Rano wiatr jest słabszy i jest to dobra pora na naukę. Prędkość wiatru nasila się w ciągu dnia i popołudniami osiąga 4-6 Bft. W tym czasie panują sprzyjające warunki dla  zaawansowanych windsurferów.
Dzięki swemu położeniu Kefalos uważany jest za najbardziej wietrzny spot na wyspie. Efekt termiczny zapewnia wysokie prawdopodobieństwo silnych wiatrów w godzinach popołudniowych nawet jeśli prognozy są bezwietrzne. W zatoce działa baza Kefalos Windsurfing & Sailing.

Po przeciwległej stronie wyspy ok. 5 km od Kefalos znajduje się spot kitesurfingowy Kohilari z długą, szeroką piaszczystą plażą i płytką wodą.Występuje tu silny północny wiatr (onshore). Mieści się tu baza Kohilari Kite Center. Jest to również dobre miejsce do urpawiania wave – fale do 2 m wysokości.

Bazy w pobliżu:

Kefalos Windsurfing & Sailing Center,Kohilari Kite Center

Statystyki wiatrowe

Psalidi

Psalidi to spokojna miejscowość urlopowa oddalona tylko 4 km od miasta Kos, w północno-wschodniej części wyspy. Rozciąga się wzdłuż naturalnej żwirowej plaży ze wspaniałym widokiem na Turcję. Jest to spot przeznaczony dla początkujących i zaawansowanych surferów.

Spod Psalidi znany jest z północnego i północno – zachodniego wiatru Meltemi (side shore z lewej). Jest to niezwykle silny wiatr charakterystyczny dla północnego wybrzeża wyspy. W sezonie letnim wieje niemal codziennie – głównie popołudniami. Zwykle rano wieje słabiej – wtedy prowadzone są kursy dla początkujących oraz dzieci. W osłoniętej cyplem części spotu woda jest wtedy stosunkowo płaska – niestety głeboka niemal od samego brzegu. Po wypłynięciu dalej na pełne morze wiatr jest silniejszy a woda bardziej zafalowana.  

Mieści się tu baza FBC Kos – Big Blue Surf Center (na plaży przed hotelem Natura Park Village) oraz Big Blue Kite Center – baza położona na trochę na północ, w dziewiczym miejscu w otoczeniu natury, gdzie prowadzone są szkolenia kite. FBC Kos oferuje darmowe transfery z hoteli w Psalidi na spoty.

Bazy w pobliżu:

Windzone Surf Club,Big Blue Surf Center

Statystyki wiatrowe

Marmari

Marmari to niewielka miejscowość położona na północno -zachodnim wybrzeżu Kos z doskonałymi warunkami do urpawiania windsurfingu i kitesurfingu.

Na spocie występują odpowiednie warunki na wszystkich poziomach zaawansowania. Najlepszy czas dla początkujących to wiosna (maj/czerwiec) i jesień. Popołudniami pojawia się zachodni termiczny wiatr (sideshore) osiągający 4-5 Bft. Rano natomiast wieje bardzo delikatnie (2-3 Bft). W tym czasie woda jest relatywnie płaska. Od końca maja do połowy czerwca zaczyna wiać z połnocy. Pod koniec czerwca pojawia się już silny północny wiatr Meltemi. Wtedy Marmari staje się najbadziej wietrznym miejscem na wyspie. W najlepsze dni bywa 4-5 Bft przed południem po czym siła wiatru rośnie osiągając siłę nawet 6-7 Bft. Podczas Meltemi powitają wysokie fale do 1,7 m będące wyzwaniem dla każdego surfera. Niestety wieje nieregularnie.

W Marmari mieści się kilka baz wind i kitesurfnigowych położonych w pobliżu różnej klasy hoteli. W związku z tym jest to dobre miejsce na połączenie wakacji w spokojnycm miejscu z uprawianiem sporów wodnych.

Bazy w pobliżu:

Marmari Windsurfing ,Kitesurfing Kos ,Fun2Fun

Statystyki wiatrowe

OFERTY WYJAZDÓW 

w tym kierunku
 
300 m
3 lm
 
SPRAWDŹ >
 
Athinoula Hotel
Grecja/Kos/Kefalos
5 dni
1029 zł/os
Termin:
02.05.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 2058
 
300 m
3 lm
 
SPRAWDŹ >
 
Athinoula Hotel
Grecja/Kos/Kefalos
5 dni
1029 zł/os
Termin:
16.05.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 2058
 
300 m
3 lm
 
SPRAWDŹ >
 
Athinoula Hotel
Grecja/Kos/Kefalos
5 dni
1039 zł/os
Termin:
23.05.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 2078
 
300 m
3 lm
 
SPRAWDŹ >
 
Athinoula Hotel
Grecja/Kos/Kefalos
4 dni
1049 zł/os
Termin:
17.05.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 2098
 
300 m
3 lm
 
SPRAWDŹ >
 
Athinoula Hotel
Grecja/Kos/Kefalos
7 dni
1049 zł/os
Termin:
02.05.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 2098
 
300 m
3 lm
 
SPRAWDŹ >
 
Athinoula Hotel
Grecja/Kos/Kefalos
5 dni
1069 zł/os
Termin:
30.05.2022
Wyżywienie:
Śniadania
Wylot z:
Berlin
Cena total: 
 2138

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami