• Biuro czynne
poniedziałek-piątek 9:00-17:00
  • Wyjazdy zagraniczne
81 4 415 416
81 441 59 45
  • Szkolenia w Polsce
81 441 54 15

Wstecz

Kategoria:

Kategoryzacja hotelu :

- kat. Exim Tours 2* - kat. lokalna 2*

Położenie :

- Dodecanese Islands -Kos/Kefalos - w pobliżu supermarket - ok 100m bary i restuaracje - ok 250m od plaży - ok 4km Kefalos - ok 6km punkt widokowy - ok 15km lotnisko KGS - ok 21km Park Wodny Lido - ok 40km od Kos

Plaża :

- piaszczysta - leżaki i parasole (płatne)

Pokoje :

Apartament - TV-SAT, sejf (płatny) - klimatyzacja, wiatrak sufitowy (płatne) - czajnik - lodówka/minibar - łazienka (wanna/prysznic, WC, suszarka do włosów) - balkon/taras - pokój standard za dopłatą

Sport, relaks, rozrywka :

Bezpłatne - basen, taras słoneczny - leżaki i parasole przy basenie, Płatne - bilard - sporty wodne (poza obiektem) - wypożyczalnia rowerów

Dla dzieci :

- brodzik - łóżeczko dziecięce (na zamówienie)  

Rodzaje wyżywienia:

SelfCatering (SC) - bez wyżywienia Bed&Breakfast (BB) - śniadanie w formie bufetu.

Restauracje i bary :

- pool bar

Dodatkowe informacje :

- odnowiony w 2012r., 49 pokoi, - 3piętrowy - całodobowa recepcja - Internet Wifi (płatny) - sejf (płatny) - zwierzęta nie są akceptowane - usługa prania/prasowania (płatne) https://www.hotelathinoula.gr/index.html

Uwaga :

W związku ze zmianą przepisów dotyczących przekraczania granicy oraz przepisów sanitarnych w poszczególnych krajach, sprawdź warunki w zakładce Bezpieczne Wakacje w kraju, do którego się udajesz na https://eximtours.pl/nasze-kierunki Informujemy, że dostępność infrastruktury hotelowej i zakres świadczeń może ulec zmianie. Zmiany dotyczą głównie lobby, restauracji, barów, basenów, spa, placy zabaw i klubów dla dzieci. Przepisy wydawane są przez lokalne władze i Organizator nie ma na nie wpływu. Więcej o możliwych utrudnieniach na https://eximtours.pl/lp/bezpieczne_wakacje W przypadku wyjazdu do krajow, w których obowiązkowe są testy na COVID19, EximTours przygotował specjalne zniżki na wykonanie testów. Więcej informacji znajdą Państwo na https://eximtours.pl/lp/bezpieczne_wakacje

Bagaż :

Wrocław (LOT - samolot rejsowy) Cena zawiera bagaż podręczny 8 kg (55x40x23) oraz małą torebkę (40x35x12), Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze; - 23 kg - 250 PLN Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena będzie wyższa. Katowice (Enter Air) Cena zawiera bagaż podręczny 5 kg oraz bagaż rejestrowany 20 kg; Berlin Brandenburg (EasyJet) Cena zawiera bagaż podręczny (45x36x20) Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze; - 15 kg - 375 PLN - 23 kg - 430 PLN Uwaga! Jeżeli bagaż zostanie dodany już po potwierdzeniu rezerwacji jego cena będzie wyższa. W rezerwacjach dokonanych do 30.11.2020 klientom przysługuje jeden bezpłatny bagaż podręczny o wadze 10 kg (56x45x25)   Berlin Brandenburg (Ryanair); Cena zawiera bagaż podręczny (40x20x25) Klienci mogą dokupić dodatkowy bagaż o wadze 10 kg (55x40x20) - Usługa EXBAG - 120zł/osobę Do każdej rezerwacji istnieje możliwość dokupienia bagażu rejestrowanego o wadze; - 20 kg - 245 PLN (do 31.05 i od 01.10 - 31.10)/370 PLN (od 01.06 - 30.09) Uwaga! Jeżeli bagaż lub dodatkowe usługi zostaną dodane już po potwierdzeniu rezerwacji ich cena będzie wyższa

Jedna z 12 wysp archipelagu Dodekanez, leżąca we wschodniej części Morza Egejskiego tuż obok wybrzeza Turcji. Kos nazywana jest wyspą Hipokratesa. Ma okolo 45 km długości i 10 km szerokosci, w związku z czym łatwo odwiedzić jej najpiękniejsze miejsca nawet w ciągku kilku dni pobytu. Najlepszym sposobem na zwiedzanie wyspy jest wypożyczenie samochodu lub niezwykle popularny rower – sieć ścieżek rowerowych jest tu bardzo dobrze rozwinięta.

Ta kameralna wyspa grecka zachwyca różnorodnością krafobrazu – znajdziemy tu szerokie piaszczyste plaże, malownicze lecz niezbyt wysokie górskie zbocza, skąd rozciągają się przepiękne widoki. Panuje tu niezmiennie słoneczny, łagodny klimat a wyjątkowa atmosfera sprawia, że jest to miejsce wybierane na spokojny rodzinny wpoczynek. Sezon zaczyna się tu w maju i trwa prawie do października. Większość kurortów turystycznych to bardzo małe spokojne miejscowości, gdzie znajdują się głównie hotele. Największym miastem wyspy jest stolica – Kos, gdzie znajdują się liczne hotele, tawerny, sklepy, bary.

Pewny stale wiejący wiatr oraz zróżnicowane warunki sprawiają, że Kos jest popularnym kierunkiem wakacyjnym dla wind- i kitesurferów. Najlepsze spoty ze świetnymi warunkami do pływania znajdziemy w okoliczy Kefalos, Marmari, Mastichari i Psalidi. Znajdują się tu bardzdo dobrze wyposażone bazy wind i kite. Wyspa oferuje też doskonałe tereny do wspinaczkowe. Dużym powodzeniem cieszy się jazda na nartach wodnych czy parasailing.

Mastichari

Mastichari to mała grecka miejscowość położona na południe od Marmari – w północno-zachodniej części wyspy. Mastichari oferuje doskonałe warunki na windsurfing i kitesurfing.

W miesiącach letnich wieje praktycznie codziennie – rano słabiej, najsilniej popołudniami. Statystyki wskazują 70-80 % z wiatrem powyżej 4 Bft. W ipcu i w pierwszej połowie sierpnia zyskujemy największą gwarancję wiatru. Wieje wtedy głównie północny wiatr Meltemi oraz zachodni wiatr termiczny (side/ onshore). Podczas słabszego wiatru jest to dobre miejsce do nauki – woda jest stosunkowo płaska. Kiedy wieje mocniej warunki sprzyjają bardziej zaawansowanym kite- i windsurferom. Wraz z silnym wiatrem pojawiają się fale osiągające nawet 1,5 m wysokości.

Pomimo tego, że w Mastichari ruch turystyczny jest niewielki infrastruktura jest dość dobrze rozbudowana – przy plaży, na obrzeżach miejscowości znajdują się dobrej klasy hotele, do tego bary i tawerny, są też dobre połączenia autobusowe. Jest to idealne miejsce na spokojne wakacje. Swoje bazy mają tu: Horizon Surfing Center- przy hotelu Horizon Beach Resort 4* oraz Kitesurfing Kos.

Bazy w pobliżu:

Horizon Surfing Center,Kitesurfing Kos

Statystyki wiatrowe

Kefalos

Kefalos uważany jest za główny spot windsurfingowy na wyspie Kos. Panują tu doskonałe warunki na windsurfing na każdym poziomie zaawansowania. Jest to też perfekcyjne miejsce dla osób ceniących spokój, ciszę, przyjazną atmosferę i piękne krajobrazy.

Zatoka Kefalos położona jest w południowo-zachodniej części wyspy. Jest to idealny akwen windsurfingowy dla początkujących – w zasadzie jest to jedyne miejsce na Kos z płaską wodą. Wieje tu przeważnie skośnie od brzegu (side offshore). Rano wiatr jest słabszy i jest to dobra pora na naukę. Prędkość wiatru nasila się w ciągu dnia i popołudniami osiąga 4-6 Bft. W tym czasie panują sprzyjające warunki dla  zaawansowanych windsurferów.
Dzięki swemu położeniu Kefalos uważany jest za najbardziej wietrzny spot na wyspie. Efekt termiczny zapewnia wysokie prawdopodobieństwo silnych wiatrów w godzinach popołudniowych nawet jeśli prognozy są bezwietrzne. W zatoce działa baza Kefalos Windsurfing & Sailing.

Po przeciwległej stronie wyspy ok. 5 km od Kefalos znajduje się spot kitesurfingowy Kohilari z długą, szeroką piaszczystą plażą i płytką wodą.Występuje tu silny północny wiatr (onshore). Mieści się tu baza Kohilari Kite Center. Jest to również dobre miejsce do urpawiania wave – fale do 2 m wysokości.

Bazy w pobliżu:

Kefalos Windsurfing & Sailing Center,Kohilari Kite Center

Statystyki wiatrowe

Psalidi

Psalidi to spokojna miejscowość urlopowa oddalona tylko 4 km od miasta Kos, w północno-wschodniej części wyspy. Rozciąga się wzdłuż naturalnej żwirowej plaży ze wspaniałym widokiem na Turcję. Jest to spot przeznaczony dla początkujących i zaawansowanych surferów.

Spod Psalidi znany jest z północnego i północno – zachodniego wiatru Meltemi (side shore z lewej). Jest to niezwykle silny wiatr charakterystyczny dla północnego wybrzeża wyspy. W sezonie letnim wieje niemal codziennie – głównie popołudniami. Zwykle rano wieje słabiej – wtedy prowadzone są kursy dla początkujących oraz dzieci. W osłoniętej cyplem części spotu woda jest wtedy stosunkowo płaska – niestety głeboka niemal od samego brzegu. Po wypłynięciu dalej na pełne morze wiatr jest silniejszy a woda bardziej zafalowana.  

Mieści się tu baza FBC Kos – Big Blue Surf Center (na plaży przed hotelem Natura Park Village) oraz Big Blue Kite Center – baza położona na trochę na północ, w dziewiczym miejscu w otoczeniu natury, gdzie prowadzone są szkolenia kite. FBC Kos oferuje darmowe transfery z hoteli w Psalidi na spoty.

Bazy w pobliżu:

Windzone Surf Club,Big Blue Surf Center

Statystyki wiatrowe

Marmari

Marmari to niewielka miejscowość położona na północno -zachodnim wybrzeżu Kos z doskonałymi warunkami do urpawiania windsurfingu i kitesurfingu.

Na spocie występują odpowiednie warunki na wszystkich poziomach zaawansowania. Najlepszy czas dla początkujących to wiosna (maj/czerwiec) i jesień. Popołudniami pojawia się zachodni termiczny wiatr (sideshore) osiągający 4-5 Bft. Rano natomiast wieje bardzo delikatnie (2-3 Bft). W tym czasie woda jest relatywnie płaska. Od końca maja do połowy czerwca zaczyna wiać z połnocy. Pod koniec czerwca pojawia się już silny północny wiatr Meltemi. Wtedy Marmari staje się najbadziej wietrznym miejscem na wyspie. W najlepsze dni bywa 4-5 Bft przed południem po czym siła wiatru rośnie osiągając siłę nawet 6-7 Bft. Podczas Meltemi powitają wysokie fale do 1,7 m będące wyzwaniem dla każdego surfera. Niestety wieje nieregularnie.

W Marmari mieści się kilka baz wind i kitesurfnigowych położonych w pobliżu różnej klasy hoteli. W związku z tym jest to dobre miejsce na połączenie wakacji w spokojnycm miejscu z uprawianiem sporów wodnych.

Bazy w pobliżu:

Marmari Windsurfing ,Kitesurfing Kos ,Fun2Fun

Statystyki wiatrowe


PRZEPISY WJAZDOWE
dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu (do 90 dni) na terenie Grecji jest paszport lub dowód osobisty. Obywatele polscy korzystają z prawa do swobodnego przepływu osób w ramach Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

INFORMACJE PRAKTYCZNE
- czas przelotu z Polski: ok. 3 godz.
- czas lokalny: czas polski 1 godzina
- język urzędowy: grecki; można porozumiewać się po angielsku i niemiecku
- waluta: obowiązującą walutą jest Euro (EUR)
- gniazdka i napięcie elektryczne: 220 V; gniazdka w hotelach są takie same jak w Polsce
- szczepienia: nie są wymagane

Od 01.01.2018 w Grecji obowiązuje podatek turystyczny w wysokości 0,25 - 4 EUR/dzień/pokój zależnie od kategoryzacji hotelu. Opłata pobierana jest na miejscu w hotelu.  

WARTO WIEDZIEĆ
Do wielu miejsc na wyspie można dojechać autobusem ewentualnie popularną i stosunkowo niedrogą taksówką. Dobrym pomysłem jest również wynajęcie samocodu.
W Grecji obowiązuje sjesta – sklepy są czynne w godz. 09:00 - 14:00 (od poniedziałku do soboty) oraz 17:30 - 21:00 w wtorki, czwartki, piątki. Sklepy na starówce i na terenie ośrodków turystycznych są otwarte również w czasie sjesty i późnym wieczorem.
Polecamy skosztować lokalnych specjałów: tzatziki, sałatka grecka, owoce morza, świeżo złowiona ryba i grillowane mięso to wraz z pieczonym w dużych piecach chlebem główne składniki greckiego menu. Nie można zapomnieć o doskonałej greckiej oliwie oraz bardzo dobrym greckim winie. Warto poszukać tawerny lub restauracji, gdzie jadają miejscowi. Jest to gwarancja, że jedzenie jest naprawdę dobre.

Wyślij rezerwację

Oświadczam, że zapoznałem się z polityką prywatności Surftravel.pl i wyrażam zgodę na kontakt telefoniczny lub mailowy w celu przetworzenia zapytania i realizacji zamówienia.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych od Fun Surf w celach marketingowych.

Nasi partnerzy 

współpracujemy ze znanymi firmami